Marcel Klinowski w Ministerstwie Infrastruktury. Dołącza do zespołu doradczego ds. CPK - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Marcel Klinowski w Ministerstwie Infrastruktury. Dołącza do zespołu doradczego ds. CPK


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2018-02-27 10:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Marcel Klinowski w Ministerstwie Infrastruktury. Dołącza do zespołu doradczego ds. CPK
Fot. Marcel Klinowski
Marcel Klinowski został członkiem Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wcześniej pełnił funkcję prezesa Fundacji Projektów Obywatelskich. Zespół Doradczy, powołany przez pełnomocnika rządu ds. CPK, funkcjonuje od 6 lipca 2017 roku.
Marcel Klinowski jest formalnie pracownikiem Departamentu Lotnictwa w Ministerstwie Infrastruktury oddelegowanym do wsparcia sekretarza stanu Mikołaja Wilda przy CPK i inwestycjach towarzyszących. Stąd też został powołany do Zespołu Doradczego przy pełnomocniku rządu ds. CPK w ramach obowiązków w MI. 

Zespół pełni funkcję wsparcia merytorycznego dla Mikołaja Wilda, pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury, chodzi o pomoc w „zakresie przygotowania i nadzoru nad realizacją inwestycji, w tym: przygotowywania lub merytorycznej oceny przedłożonych pełnomocnikowi analiz prawnych, technicznych lub ekonomicznych dotyczących przygotowania oraz realizacji inwestycji; opiniowania założeń inwestycji oraz najpilniejszych działań koniecznych do jej przeprowadzenia; przygotowywania propozycji koniecznych zmian legislacyjnych oraz zmian w rządowych dokumentach strategicznych; współpracy Pełnomocnika z innymi podmiotami; opracowania polityki informacyjnej”.

Zespół Doradczy liczy 13 członków, wśród nich są Mariusz Szpikowski, prezes PPL oraz Michał Fijoł, członek zarządu spółki Polskich Linii Lotniczych LOT. Pełna lista stałych członków Zespołu jest dostępna tutaj.

W związku z rekonstrukcją rządu Mikołaj Wild jako pełnomocnik ds. CPK został również sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Zacieśnienie współpracy przedstawiciela rządu z resortem transportu ma przyspieszyć wdrażanie przyjętej na początku listopada uchwały o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Pierwszy terminal CPK jest szykowany na 50 mln pasażerów. Cały obiekt, z uwzględnieniem rozbudowy, ma mieć możliwość obsługi ponad 100 mln pasażerów w ciągu roku. Jak wiadomo, pierwsza faza inwestycji ma kosztować od 31 do 35 mld zł. Według pierwotnych założeń specustawa miała wejść w życie pod koniec 2017 roku, datę tę przesunięto na pierwszy kwartał 2018 roku.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Władze Łodzi: PPL jawnie dyskryminuje Lublinek

Infrastruktura i lotniska

Władze Łodzi: PPL jawnie dyskryminuje Lublinek

Bartosz Józefiak 27 lutego 2018

Midera: Eksperci są po stronie lotniska w Łodzi

Infrastruktura i lotniska

Midera: Eksperci są po stronie lotniska w Łodzi

Justyna Urbaniak, Emilia Derewienko 24 lutego 2018

IATA: CPK „antidotum na problemy infrastruktury lotniczej”

Biznes i przemysł

IATA: CPK „antidotum na problemy infrastruktury lotniczej”

Magdalena Wosińska 16 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS