Partnerzy serwisu:
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Majowe cargo: Manga, lwy, tygrysy i część gigantycznego generatora


Wstecz Dalej

Autor:

Tomasz Śniedziewski

Data publikacji:
2019-05-25 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Air Cargo News

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Majowe cargo: Manga, lwy, tygrysy i część gigantycznego generatora
fot. BriYYZ, CC BY-SA 2.0
Postępujący od pewnego czasu spadek tempa wzrostu przewozów cargo lotniczego, nie oznacza braku ciekawych zleceń przewozowych. Tylko w maju na pokładach samolotów przewożono dzieła sztuki z Japonii na wystawę w Londynie, lwy i tygrysy z Argentyny do RPA czy gigantyczny element generatora z Niemiec do Australii, informuje Air Cargo News. 
Sztuka z Japonii do British Museum 

Firma IAG Cargo pełni rolę partnera ds. logistyki największej na świecie wystawy sztuki manga, która obecnie prezentowana jest w British Museum w Londynie, gdzie potrwa do 26 sierpnia. Impreza, zorganizowana przy współudziale Narodowego Centrum Sztuki w Tokio oraz Organizacji na Rzecz Promocji Mangi i Anime, jest częścią Japońsko – Brytyjskiego Sezonu Kulturalnego 2019-2020. Historyczna wystawa łączy prace szeregu artystów gatunku, które przyleciały z Japonii do Wielkiej Brytanii w przestrzeni ładunkowej samolotów zarządzanej przez IAG Cargo. 

– Od opowiadań z rysunkami do komiksów, japońska forma sztuki manga wyrosła ze skromnych początków do fenomenu o skali globalnej. Jesteśmy dumni, że zawierzono nam prace wielu wspaniałych artystów mangi i mogliśmy przetransportować te dzieła kultury przez połowę świata – czytamy w oświadczeniu przewoźnika.   

Jednym z eksponatów wystawy jest wypożyczona z Muzeum Teatru przy Uniwersytecie Waseda w Tokio powstała w 1880 r. kurtyna teatru kabuki Shintomiza o wymiarach 17 m na 4 m.  Kurtyna jest tak delikatna, że jest to jej ostatnia podróż poza Japonię. 

IAG Cargo w swojej ofercie posiada transport szczególnie cennych, niezastąpionych dzieł sztuki. W przeszłości przewoźnik był partnerem kilku wystaw w British Museum oraz Galerii Narodowej Wielkiej Brytanii. 

Długa podróż dużych kotów

W podobnym czasie, w którym z Japonii napływały do Wielkiej Brytanii eksponaty mangi, linie lotnicze LATAM Cargo we współpracy z agentem transportowym Newport Cargo przetransportowały pięć dużych kotów z Argentyny do Republiki Południowej Afryki. Dwa lwy, lwica oraz dwie tygrysice były mieszkańcami zamykanego ogrodu zoologicznego w mieście Santiago del Estero. 70-godzinna podróż była konieczna, by zabrać koty do ich nowych domów w Ubuntu Wildlife Sanctuary oraz Drakenstein Lion Park. 

Pierwszy fragment drogi z Buenos Aires do Sao Paulo lwy i tygrysy pokonały na pokładzie samolotu towarowego, następnie klatki ze zwierzętami trafiły pod pokład samolotu pasażerskiego do Johannesburga. 

– Planując podróż oraz już podczas samej operacji, upewniliśmy się, że wszystko przebiega zgodnie z regulacjami IATA oraz w zgodzie z najwyższymi standardami LATAM Cargo dotyczącymi przewozu żywych zwierząt. W ramach opieki zapewniliśmy zwierzętom regularny dostęp do wody oraz staraliśmy się nie wystawiać ich na wysokie temperatury, oraz hałas. To trudne zadanie jest szczególnie ciężkie do spełnienia w magazynach cargo i środowisku frachtu lotniczego, niemniej jednak zagwarantowanie odpowiednich warunków jest niezbędne, by zapewnić zwierzętom w miarę bezstresową podróż – powiedział Esteban Bojanich, manager ds. operacji LATAM Cargo. 

Ponadgabarytowe cargo z Niemiec do Australii 

Założona na Tajwanie firma DSV, specjalizująca się w organizowaniu na całym świecie transportu oraz logistyki, była odpowiedzialna za transport z Niemiec do Australii części generatora wyprodukowanego przez firmę Siemens. Element o długości 6 m i przekroju 3 m ważył 40 t, stąd do jego przetransportowania firma DSV zdecydowała się wyczarterować samolot iljuszyn ił-76 z floty linii lotniczych Volga-Dnepr Airlines. 

Komponent generatora został załadowany do samolotu w porcie lotniczym Lipsk/Halle, skąd odbył drogę do portu lotniczego Townsville w Australii. Jak wyjaśnia DSV, transport lotniczy był jedyną dostępną opcją z uwagi na krótkie ramy czasowe i znaczną odległość do przebycia transportu. 

Per List, starszy broker w DSV Project Denmark, określił projekt jako “skomplikowaną operację, zakończoną sukcesem dzięki dokładnemu planowaniu oraz wspaniałej współpracy z firmą Siemens, odbiorcą oraz pomiędzy naszymi własnymi ekipami transportowymi w Niemczech, Australii oraz w Danii.”

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Europa: Cargo w pierwszym kwartale 2019 roku na minusie

Biznes i przemysł

Europa: Cargo w pierwszym kwartale 2019 roku na minusie

Justyna Urbaniak 17 maja 2019

Piąty miesiąc spadków cargo w Azji

Biznes i przemysł

Piąty miesiąc spadków cargo w Azji

Tomasz Śniedziewski 07 maja 2019

Katowice Airport: Dobry pierwszy kwartał. Rekordowy wynik cargo

Infrastruktura i lotniska

Katowice Airport: Dobry pierwszy kwartał. Rekordowy wynik cargo

Emilia Derewienko 19 kwietnia 2019

 

Airbus Polska: Strajk trwa już ponad tydzień

Biznes i przemysł

Airbus Polska: Strajk trwa już ponad tydzień

05 czerwca 2019

PLL LOT: Wyniki finansowe za 2018 r. w czerwcu

Biznes i przemysł

PLL LOT: Wyniki finansowe za 2018 r. w czerwcu

05 czerwca 2019

Łódź kusi LOT. Lublinek bazą dla Dasha?

Biznes i przemysł

Łódź kusi LOT. Lublinek bazą dla Dasha?

04 czerwca 2019

Inwestycje na lotnisku Chopina wstrzymane czy nie?

Prawo i polityka

Inwestycje na lotnisku Chopina wstrzymane czy nie?

04 czerwca 2019

Pomorze Zachodnie promuje się na lotniskach

Prawo i polityka

Pomorze Zachodnie promuje się na lotniskach

04 czerwca 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5