Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Madryt: PAŻP organizuje panel dyskusyjny o współpracy cywilno-wojskowej


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-10-27 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Madryt: PAŻP organizuje panel dyskusyjny o współpracy cywilno-wojskowej
fot. PAŻP
Współpraca cywilno-wojskowa, po pandemii koronawirusa i w obecnej sytuacji geopolitycznej, będzie głównym tematem panelu dyskusyjnego organizowanego przez Polskę, drugiego dnia Światowego Kongresu ATM w Madrycie. Zaproszeni goście będą rozmawiać o wyzwaniach i problemach, rozwiązaniem których można zająć się wspólnie, ale też możliwościach, planach i nowych technologiach.
Jednym z głównych tematów, będzie bezpieczeństwo na wschodniej flance NATO. Sprawa jest kluczowa w kontekście ostatnich wydarzeń na polsko-białoruskiej granicy i kryzysu migracyjnego, z jakim przyszło się zmierzyć pogranicznikom zarówno w naszym kraju, jak i krajach bałtyckich.

Polska, rotacyjnie, pomaga strzec bałtyckiego nieba w ramach misji Air Policing. Sama Litwa współpracuje też z naszym krajem na szczeblu cywilnym w ramach Baltic FAB.

Wszystko to dzieje się w momencie, gdy czwarta fala pandemii Covid-19 w Polsce nabiera rozpędu, a liczba nowych zakażeń koronawirusem i zgonów systematycznie rośnie. Ostatnie miesiące, czas wielu ograniczeń i restrykcji, pokazały też, jak ważny jest rozwój nowych gałęzi technologicznych. Niebawem, na porządku dziennym, będzie korzystanie dronów. Paradoksalnie, pandemia przyspieszyła prace nad rozszerzeniem użytkowania bezzałogowców i nad podniesieniem bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wypracowała sposób na sprawną koordynację lotów dronów. System PansaUTM został wdrożony operacyjnie i wciąż rozwijany.

To, że współpraca cywilno-wojskowa, w tym współpraca przy załogowych i bezzałogowych operacjach lotniczych, jest konieczna, nie ma wątpliwości. Będą o tym mówić zaproszeni goście, reprezentujący zarówno armię, jak i służby kontroli przestrzeni powietrznej – Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Tomasz Piotrowski, szef węgierskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Oro Navigacija, Saulius Batavičius oraz gospodarz wydarzenia, prezes PAŻP, Janusz Janiszewski.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nowe cyfrowe europejskie niebo współtworzone przez Polaków

Infrastruktura i lotniska

Nowe cyfrowe europejskie niebo współtworzone przez Polaków

inf. pras 26 października 2021

PAŻP na światowych targach branżowych WAC 2021

Infrastruktura i lotniska

PAŻP na światowych targach branżowych WAC 2021

inf. pras 24 października 2021

Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego 2021

Infrastruktura i lotniska

Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego 2021

inf. pras 20 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5