Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lublin rozbuduje wieżę kontroli ruchu lotniczego


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-01-19 14:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin rozbuduje wieżę kontroli ruchu lotniczego
fot. Port Lotniczy Lublin
Mobilna wieża kontroli ruchu lotniczego na lotnisku w Lublinie ma zostać rozbudowana o dodatkowe kontenery mieszczące pomieszczenia operacyjno-socjalne dla służb kontroli ruchu i personelu technicznego. Właśnie opublikowano postępowanie w tej sprawie.
W dokumentach przetargowych czytamy, że projekt zakłada rozbudowę części parterowej budynku w kierunku południowym i zachodnim. Pociąga to za sobą konieczność przebudowy przyłącza wodociągowego, kanalizacji sanitarnej oraz wykonania zalicznikowej wewnętrznej linii zasilającej.

Zmieni się również zakres utwardzenia terenu zapewniający dojście do budynku.

Przystępując do postępowania, każdy wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 9 tys. zł. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 30 dni, licząc od dnia, w którym upływa termin składania ofert. Oferty można składać do 5 lutego w siedzibie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

W postępowaniu pod uwagę będzie brana przede wszystkim cena brutto (waga: 60 proc.) a następnie okres gwarancji i rękojmi za wady w miesiącach (waga: 40 proc.).

Obecna wieża kontroli ruchu lotniczego wybudowana została w 2012 roku, kosztem około 15 mln zł. W niezmienionym kształcie funkcjonuje do dzisiaj.

Cały 2017 rok lubelski port zakończył z wynikiem sięgającym 430 346 tysięcy obsłużonych pasażerów. Dla porównania, w roku 2016 było ich tu 377 tysięcy, wynik za ubiegły rok jest więc o niemal 14 proc. lepszy od tego za rok wcześniejszy. Według wstępnych prognoz wskazywano, że liczba pasażerów w bieżącym, 2018 roku, sięgnie 550 tysięcy. Jednak z uwagi na fakt, że w czerwcu tego roku węgierska linia lotnicza Wizz Air zamknie swoją bazę w Lublinie, prognozy zostały skorygowane i obecnie mówi się o liczbie 500 tys. pasażerów obsłużonych w 2018 roku. Jednocześnie przedstawiciele lotniska zapewniają, że wciąż trwają rozmowy z nowymi przewoźnikami, którzy mogliby wypełnić lukę po połączeniach Wizz Air. Chodzi o trasy do Tel Avivu, Doncaster Sheffield i Liverpoolu.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PAŻP planuje budowę Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego w Poznaniu

Infrastruktura i lotniska

PAŻP planuje budowę Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego w Poznaniu

Justyna Urbaniak 12 stycznia 2018

PAŻP chce kontynuować projekt DroneRadar

Biznes i przemysł

PAŻP chce kontynuować projekt DroneRadar

Redakcja 14 listopada 2017

PAŻP: Budowa wieży kontroli lotów w Pyrzowicach zakończy się przed terminem

Infrastruktura i lotniska

PAŻP: Budowa wieży kontroli lotów w Pyrzowicach zakończy się przed terminem

Emilia Derewienko 13 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS