Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

LOTOS-Air BP z nowymi cysternami


Wstecz Dalej

Autor:

Red. ed

Data publikacji:
2020-11-26 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Lotos

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOTOS-Air BP z nowymi cysternami
fot. LOTOS Air-BP
Trzy nowe cysterny lotniskowe zasilą warszawską bazę spółki LOTOS-Air BP Polska. Pojazdy, poza standardowymi operacjami tankowania samolotów, będą wykorzystywane również podczas świadczenia usług roztankowywania paliwa, w trakcie przeglądów lub awarii maszyn lotniczych.
Pomimo pandemii, która dotknęła również rynek paliw lotniczych, spółka LOTOS-Air BP Polska sfinalizowała właśnie zamówienie złożone jeszcze na początku ubiegłego roku i zakupiła trzy cysterny lotniskowe. Nowo nabyte zestawy, poza standardowymi operacjami tankowania samolotów, umożliwią również ich roztankowanie, które zazwyczaj ma miejsce w sytuacjach, kiedy samolot wymaga serwisowania lub przeglądu.

– W takich przypadkach konieczne jest opróżnienie zbiorników pojazdów. Paliwo ze statku powietrznego musi zatem powrócić do cysterny lub też zbiornika stacjonarnego. Dzięki trzem nowym pojazdom wyposażonym w dodatkowy wąż, służący procesowi roztankowania, spółka LOTOS-Air BP Polska będzie w stanie częściej oferować klientom taką usługę – mówi Maciej Kowalski, prezes Zarządu LOTOS-Air BP Polska.

Nowe zestawy lotniskowe są jednocześnie największymi cysternami LOTOS-Air BP Polska. Pojemność każdej z nich przekracza 40 tys. litrów, co pozwala na optymalizację czasu operacji tankowania największych statków powietrznych, którymi dysponują klienci spółki. Cysterny trafią do portu lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który jako jedyny w kraju regularnie obsługuje jedne z największych samolotów pasażerskich na świecie, jak Airbus A350, Airbus A330, Boeing 777, czy też Boeing 787.

Dodatkowymi atutami nowego sprzętu spółki są najnowocześniejsze systemy zabezpieczeń, które zapewniają niezbędne bezpieczeństwo zarówno pasażerom, operatorom wykonującym prace, jak i otaczającemu środowisku. Należą do nich: potrójny system zabezpieczenia przeciwprzepełnieniowego, system zabezpieczający Interlock, składający się z kilkunastu czujników zabezpieczających układy pojazdu, system oparowy zabezpieczający przed wydostawaniem się oparów podczas załadunku cysterny oraz suchozłącza.

Spółka jest w tej chwili obecna na sześciu lotniskach – w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Szymanach i Poznaniu. Z tym ostatnim, LOTOS-Air BP rozpoczęła współpracę w styczniu ubiegłego roku. Spółka szacuje, że ma około 20-25 proc. udziału w rynku paliwa lotniczego w Polsce i jest jednym z kluczowych dostawców paliwa lotniczego w Polsce.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
CPK: Paliwo lotnicze dojedzie koleją

Prawo i polityka

CPK: Paliwo lotnicze dojedzie koleją

Łukasz Malinowski 14 listopada 2017

LOTOS-Air BP: Ten rok będzie rekordowy (cz. II)

Biznes i przemysł

LOTOS-Air BP: Ten rok będzie rekordowy (cz. II)

Łukasz Malinowski 27 października 2017

LOTOS-Air BP: Ten rok będzie rekordowy

Biznes i przemysł

LOTOS-Air BP: Ten rok będzie rekordowy

Łukasz Malinowski 20 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5