Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko w Monachium obsłużyło w 2018 r. rekordowe 46,3 mln pasażerów


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-01-12 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Lotnisko Monachium

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko w Monachium obsłużyło w 2018 r. rekordowe 46,3 mln pasażerów
fot. Lotnisko Monachium
W zeszłym roku lotnisko w Monachium utrzymało wysokie tempo wzrostu. W minionym roku ruch pasażerski wzrósł tam o 1,7 miliona podróżnych w porównaniu do 2017 roku. W sumie port chwali się wynikiem na poziomie 46,3 miliona klientów. 
Taki wynik oznacza wzrost o 4 procent, licząc rok do roku. W tym samym okresie liczba startów i lądowań wzrosła o 2,2 procent do ponad 413 000. Zwiększa się rola Monachium jako węzła przesiadkowego. Ruch na trasach długodystansowych wrósł o 7 procent. Trasy europejskie o 5 procent. Spadła za to o 1 procent liczba pasażerów korzystających z lotów na kierunkach krajowych. 

Poprzednie dwanaście miesięcy były dziewiątym rokiem z rzędu ze wzrostem ogólnej liczby obsłużonych pasażerów w stolicy Bawarii. W tym czasie liczba rocznych startów i lądowań również wzrosła o około 100 000. Wskaźnikiem stale rosnącej atrakcyjności portu lotniczego i Monachium jako miejsca docelowego jest dalsza poprawa współczynnika obciążenia samolotem w 2018 r.: 77,5-procentowe średnie obłożenie miejsc na loty do i z Monachium w 2018 r. to rekord wszech czasów tego portu lotniczego. 

Lotnisko w Monachium pozostało również ważnym węzłem cargo dla bawarskiej gospodarki. Mimo, że 368 000 ton przesyłek lotniczych w 2018 r. oznacza spadek ładunków i poczty o 2,8 procent w porównaniu do 2017 r., to jednak lotnisko osiągnęło drugi najwyższy obrót towarowy w swojej historii. 

– Ogólnie rzecz biorąc, dane o ruchu są znakomite, pomimo trudnych warunków, w tym niewypłacalności kilku linii lotniczych i ponadprzeciętnych ilości odwołanych lotów. Osiągnęliśmy bardzo solidny wzrost ruchu pasażerskiego i ruchów samolotów w 2018 r. Dzięki nowym samolotom dalekiego zasięgu A380 i A350, które u nas operują, i uruchomieniu atrakcyjnych nowych połączeń międzykontynentalnych, jestem przekonany, że lotnisko w Monachium ma doskonałe perspektywy na dalsze wzrosty – z zadowoleniem podsumował dr Michael Kerkloh, prezes i dyrektor generalny lotniska w Monachium.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rok 2018 rekordowy pod względem zakłóceń w połączeniach lotniczych w Polsce

Biznes i przemysł

Rok 2018 rekordowy pod względem zakłóceń w połączeniach lotniczych w Polsce

Emilia Derewienko 11 stycznia 2019

Jak powstanie CPK wpłynie na polską gospodarkę? (cz. 1)

Biznes i przemysł

Jak powstanie CPK wpłynie na polską gospodarkę? (cz. 1)

Emilia Derewienko, Jakub Madrjas, Aleksander Domański 11 stycznia 2019

Do lotniska w Monachium łatwiej dojedziemy koleją

Infrastruktura i lotniska

Do lotniska w Monachium łatwiej dojedziemy koleją

Artur Bogdanowicz 13 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5