Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko w Modlinie modernizuje za własne pieniądze. Trwa remont dróg kołowania


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-06-29 14:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko w Modlinie modernizuje za własne pieniądze. Trwa remont dróg kołowania
fot. Emilia Derewienko
W Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin trwa wymiana nawierzchni dwóch dróg kołowania – Alfa 1 i Bravo. Wartość inwestycji to 15 mln zł brutto. – Modernizujemy drogi kołowania całkowicie za własne pieniądze – podkreśla w rozmowie z Rynkiem Lotniczym wiceprezes zarządu lotniska, Marcin Danił. Port lotniczy od wielu miesięcy zabiega o przekonanie PPL-u, jednego z właścicieli spółki, o zgodę na zaciągnięcie kredytu na rozbudowę obiektu.
Roboty przy drogach kołowania rozpoczęły się w kwietniu tego roku i mają potrwać do września. Chodzi o wymianę 800 m nawierzchni. Jej trwałość szacowana jest na 30 lat. Port Lotniczy Warszawa-Modlin wyłożył na tę inwestycję 15 mln zł brutto (12 mln zł netto) z własnych pieniędzy. Prace realizuje Budimex. – Podczas poprzedniej modernizacji te drogi w ogóle nie były robione. To była stara, wojskowa infrastruktura, która była wcześniej częściowo połatana, ewentualnie wymieniona – jeśli to była płyta – mówi Marcin Danił, wiceprezes zarządu Modlina.

Prace idą zgodnie z zakładanym harmonogramem. – Termin realizacji to koniec września 2018 roku i zamierzamy wywiązać się z tego terminu. Nie zakładamy problemów – mówi Piotr Lewicki, przedstawiciel wykonawcy na tym kontrakcie. Prace zostały podzielone przez Budimex na cztery etapy: roboty rozbiórkowe i ziemne, branżowe (m.in. elektryczne i odwodnienie), warstwy konstrukcyjne nawierzchni oraz prace wykończeniowe. Lotnisko funkcjonuje normalnie, a roboty budowlane nie mają wpływu na operacje lotnicze. Marcin Danił dodaje, że drogi kołowania były wyłączone z użytkowania przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w zakresie jetów.

Port Lotniczy Warszawa-Modlin bardzo potrzebuje kolejnych inwestycji, gdyż przepustowość lotniska wciąż się wyczerpuje, a chętnych do latania z niego nie brakuje. – Modlin jest według nas najlepszym rozwiązaniem jako lotnisko komplementarne. Jesteśmy jedynym w Polsce lotniskiem low costowym, skoncentrowanym na tym od samego początku, przystosowanym infrastrukturalnie do spełniania oczekiwań tanich linii. CPK ma być z kolei zbudowany dla drogich linii, z bogatą ofertą wysokiej marki. Potrzebne jest więc lotnisko dla linii niskokosztowych modelu point-to-point, jakiego oczekują Europejczycy – mówił w rozmowie z naszym portalem Piotr Okienczyc, wiceprezes zarządu.

Na wzięcie kredytu na inwestycje w Porcie nie chce jednak wyrazić zgody jeden z właścicieli lotniska, Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze (PPL). – Widać, że prezes Szpikowski ma jeden cel – zamknąć lub nie pozwolić na rozwój lotniska w Modlinie. Ostatnio PPL napisał nawet pismo do ULC-u, że ULC źle bada naszą infrastrukturę lotniskową, bo w rzeczywistości jest gorzej, niż instytucja stwierdziła. Dochodzą do nas informacje, że prezes Szpikowski próbuje wykorzystać wszelkie możliwe sposoby i urzędy aby nam zaszkodzić, włącznie z Sanepidem – twierdząc, że w Modlinie jest za dużo ludzi w przeliczeniu na metr kwadratowy i powinno się zamknąć lotnisko – mówił nam Marcin Danił.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Co Modlin przygotował na lato

Pasażer i linie lotnicze

Co Modlin przygotował na lato

inf. pras. 27 czerwca 2018

Modlin odnotowuje wzrosty pasażerskie, pomimo sporu właścicielskiego

Infrastruktura i lotniska

Modlin odnotowuje wzrosty pasażerskie, pomimo sporu właścicielskiego

Justyna Urbaniak 14 czerwca 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5