Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Daxing będzie częściowo zasilane przez baterie słoneczne


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-10-11 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Centrum Prasowe PAP/ Huawei

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Daxing będzie częściowo zasilane przez baterie słoneczne
mat. pras.
Pod koniec września tego oku otwarte zostało nowe lotnisko w Pekinie i zarazem największe lotnisko na świecie – Pekin-Daxing International Airport. Jak się okazuje, ta wielka inwestycja infrastrukturalna jest zasilana przez energię odnawialną.
Podłączony do sieci energetycznej dachowy, rozproszony system fotowoltaiczny w obszarze towarowym na wschodnim pasie startowym oraz obszar odrzutowców biznesowych został uruchomiony we wrześniu. System ten zasila rozwój systemów fotowoltaicznych i zastosowań energii odnawialnej na polu lotnictwa cywilnego.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązania fotowoltaicznego Huawei FusionSolar Smart projekt o mocy 5,61 MWp jest pionierskim zastosowaniem czystej energii w lotnictwie cywilnym. Po podłączeniu do sieci 6,1 GWh czystej energii trafi do sieci każdego roku. Równa się to 1900 tonom zaoszczędzonego węgla i eliminacji 966 ton emisji CO2 oraz 14,5 ton SO2 każdego roku.

Rozwiązanie rozproszone Huawei FusionSolar powstało z dużą dbałością o bezpieczeństwo w celu zapewnienia spokoju ducha klientów. Na przykład oparta na sztucznej inteligencji technologia Arc-Fault Circuit Interrupter (AFCI) i projekt bez bezpieczników przyczyniają się do eliminacji ryzyka pożaru. Ponadto sprzęt lotniskowy nie zostanie narażony na pomniejszą radiację elektromagnetyczną. W dodatku w wyniku zastosowania inteligentnej diagnostyki krzywej I-V rozwiązanie Huawei Smart pozwala na identyfikację zepsutych fragmentów fotowoltaicznych i odkrycie przyczyn awarii w sposób proaktywny, co gwarantuje bezpieczną, niezawodną i długoterminową generację energii.

Międzynarodowe lotnisko Daxing w Pekinie kosztowało 11,2 mld dol. i zajmuje powierzchnię 1,4 mln m kw. Brytyjska gazeta „The Guardian" przyznała lotnisku pierwsze miejsce pośród siedmiu nowych cudów świata. Oficjalne otwarcie lotniska odbyło się 1 października – w dniu uroczystych obchodów 70. rocznicy proklamowania komunistycznej Chińskiej Republiki Ludowej. Lotnisko zostało pomyślane jako największy w Chinach i na świecie zintegrowany hub transportowy.

Położony 60 km na południe od centrum Pekinu port lotniczy odznacza się niskim śladem węglowym. Zainteresowanie lotami do Daxing zaoferowało kilkadziesiąt linii lotniczych zarówno z Państwa Środka, jak i z zagranicy. Inaugurację połączeń na nowe lotnisko ma przed sobą również narodowy przewoźnik – Polskie Linie Lotnicze LOT. Po raz pierwszy z Lotniska Chopina do Pekinu-Daxing linie polecą 25 października.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Pekin-Daxing: Szynowe połączenia do megalotniska otwarte

Infrastruktura i lotniska

Pekin-Daxing: Szynowe połączenia do megalotniska otwarte

Aleksander Domański 27 września 2019

Pekin-Daxing: Formalne otwarcie lotniska

Infrastruktura i lotniska

Pekin-Daxing: Formalne otwarcie lotniska

Aleksander Domański 25 września 2019

Pekin-Daxing wzbogacił się o urzekający chiński ogród (Zdjęcia)

Infrastruktura i lotniska

Pekin-Daxing wzbogacił się o urzekający chiński ogród (Zdjęcia)

Tomasz Śniedziewski 08 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5