Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Chopina: Zakończył się remont drogi startowej


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-07-03 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Chopina: Zakończył się remont drogi startowej
fot. Piotr Bożyk
Prace remontowe na drodze startowej nr 1 na Lotnisku Chopina zostały zakończone. Wymieniono część nawierzchni pasa startowego, przeprowadzony został remont i modernizacja niektórych dróg kołowania.
DS1 była zamknięta od 15 marca ze względu na modernizację oraz prowadzone prace budowlane dróg kołowania stykających się z drogą startową. W trakcie prac wyremontowano m.in., nawierzchnię pasa nr 1 oraz wykonano prace związane z konwersją certyfikatu lotniska na przepisy organizacji EASA.

– Droga startowa działa jeszcze w skróconej długości, czyli 2,3 tys. m, natomiast operacje w kierunku na Ursus zostały już przywrócone. W tym momencie zdecydowana większość operacji jest wykonywana na kierunku 29 na Ursus. Droga 33, czyli kierunek na Bemowo, Włochy i Ochotę, jest dostępny na żądanie pilota – mówi Piotr Rudzki, rzecznik PPL-u, zarządzającego Lotniskiem Chopina, w rozmowie z portalem Rynek Lotniczy. 

Pierwszy etap prac modernizacyjnych na drodze startowej zakończył się zgodnie z harmonogramem. Oddany do użytku, liczący 2304 metry odcinek, umożliwia starty na kierunku 29 i lądowania oraz starty na kierunku 11 samolotom regularnie operującym z Lotniska Chopina. 

Jak pisaliśmy ostatnio, remont drogi startowej na stołecznym Okęciu jest powodem niezadowolenia mieszkańców dzielnicy Bemowo. Skarżą się oni bowiem na nadmierny hałas, który w dużym stopniu spowodowany był właśnie modernizacją pasa startowego na Lotnisku Chopina i przekierowaniem lotów nad ten obszar miasta. Pismo w sprawie zintensyfikowania prac, aby skrócić czas generowanych uciążliwości, zostało przed końcem czerwca wysłane do PPL-u.

Z drogi startowej 33 nadal jednak startują ciężkie czartery, maszyny cargo i szerokokadłubowe samoloty, takie jak np. Dreamlinery PLL LOT, którymi przewoźnik obsługuje połączenia dalekodystansowe do Azji i Ameryki Północnej. Po zakończeniu remontu te największe samoloty dalej słyszane są nad Bemowem i Jelonkami. Nie wiadomo na razie, kiedy droga startowa zostanie przywrócona w pełnej długości, a więc kiedy powróci "brakujące" 500 m pasa startowego, a uciążliwość mieszkańców północnych dzielnic Warszawy zostanie zniwelowana.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Qatar: A350 zastępuje A330 w Warszawie

Pasażer i linie lotnicze

Qatar: A350 zastępuje A330 w Warszawie

Piotr Bożyk 15 czerwca 2019

LOT inauguruje połączenie z Warszawy do Bejrutu

Pasażer i linie lotnicze

LOT inauguruje połączenie z Warszawy do Bejrutu

Emilia Derewienko 14 czerwca 2019

Ruch pasażerski na lotnisku Chopina rośnie. W maju ponad 1,6 mln podróżnych

Infrastruktura i lotniska

Ruch pasażerski na lotnisku Chopina rośnie. W maju ponad 1,6 mln podróżnych

Emilia Derewienko 12 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5