Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Chopina: Rekordowy lipiec to zasługa nowych tras od Wizz Air


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-08-08 15:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Chopina: Rekordowy lipiec to zasługa nowych tras od Wizz Air
fot. Lotnisko Chopina
Lipiec zakończył się dla Lotniska Chopina historycznym wynikiem sięgającym 1,7 mln obsłużonych pasażerów. To najlepszy miesięczny wynik od początku funkcjonowania 83-letniego portu.
Jak przekonuje lotnisko, tak duży wzrost liczby obsłużonych pasażerów to efekt bardzo korzystnej koniunktury w ruchu międzynarodowym i krajowym. W ruchu międzynarodowym od początku roku lotnisko obsłużyło 7,4 mln pasażerów (+ 19,7 proc. w porównaniu do 2016 r.). W ruchu krajowym po siedmiu miesiącach port obsłużył 1,2 mln pasażerów – o 68 proc. więcej niż w zeszłym roku. W sumie port odprawił zatem 8,6 mln osób – o 24,7 proc. więcej niż rok temu.

Tym samym stołeczny port im. Fryderyka Chopina można zaliczyć do jednych z najszybciej rosnących lotnisk Europy w swojej kategorii.

Tak potężne wzrosty to zasługa bogatej siatki połączeń. Pod koniec czerwca i na początku lipca drugi co do wielkości przewoźnik w warszawskim porcie – Wizz Air – uruchomił 7 połączeń, z czego 4 na nowych trasach. W sierpniu i wrześniu na 2 obsługiwanych trasach do Goeteborga i Wilna planowane jest uruchomienie połączeń przez odpowiednio: narodowego przewoźnika PLL LOT i Wizz Air.

Lotnisko Chopina, obsługujące obecnie około 13 mln pasażerów rocznie, powoli wyczerpuje swoją przepustowość, która maksymalnie sięga 20 mln podróżnych w ciągu roku. Przedstawiciele lotniska od lat podkreślają, że tanich linii nie zachęcają do lądowania u siebie, natomiast nie mogą im tego również zabronić. Wybudowane pod Warszawą lotnisko w Modlinie, dedykowane obecnie tanim liniom, obsługuje jedynie Ryanaira. Irlandzki przewoźnik jakiś czas temu również zdecydował o przeniesieniu swoich tras krajowych do głównego portu w Warszawie.

Warszawski port jest największym portem lotniczym w kraju. W pierwszym półroczu 2017 roku obsłużono tu rekordową liczbę 7 mln pasażerów – o jedną czwartą więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W całym 2016 roku z portu skorzystało 12,8 mln podróżnych – o 14,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Wszystko wskazuje na to, że 2017 rok zamknie się liczbą 14 mln podróżnych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
IATA: Rośnie lotniczy ruch cargo na świecie

Biznes i przemysł

IATA: Rośnie lotniczy ruch cargo na świecie

Michał Szymajda 07 sierpnia 2017

Rekordowy lipiec na wrocławskim lotnisku

Infrastruktura i lotniska

Rekordowy lipiec na wrocławskim lotnisku

Emilia Derewienko 07 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5