Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Chopina: Przetarg na przebudowę płyty postojowej


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-03-23 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Chopina: Przetarg na przebudowę płyty postojowej
fot. Piotr Bożyk
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” ogłosiło przetarg na przebudowę płyty postojowej PPS-5A wraz z przebudową urządzeń budowlanych w postaci oświetlenia projektorowego, punktów zasilania samolotów i ich odwodnieniem na terenie portu lotniczego im. Fryderyka Chopina.
Zamówienie nie dotyczy projektu lub programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Wykonawca zobowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości 900 tys. złotych. Zamawiający będzie żądał wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 proc. ceny umowy podanej w ofercie.

Zamówienie jest objęte porozumieniem w sprawie zamówień rządowych. Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału ustalono do 22 kwietnia 2021 roku. Zamawiający przewiduje dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej na zasadach określonych w stosownej ustawie.

Zadanie obejmuje również opracowanie, uzgodnienie z Zarządem Dróg Miejskich, Policją i PPL, a następnie wdrożenie i utrzymywanie tymczasowej organizacji ruchu na czas realizacji robót budowlanych, niepowodującej wstrzymania ruchu na drogach publicznych oraz na drogach i bramach lotniskowych w przypadku wystąpienia takiej konieczności. Poza tym zakłada również wykonanie innych opracowań, w tym projektów warsztatowych, montażu oraz uzyskanie wszelkich opinii, uzgodnień, niezbędnych dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia.

Przyszły wykonawca musi spełnić dwa warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej. Pierwszy zakłada wymianę warstwy ścieralnej z betonu cementowego na drodze kołowania, płycie postojowej autostradzie lub drodze ekspresowej o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 15 000 m2. Drugi warunek obejmuje wykazanie dyspozycję i skierowanie do realizacji zamówienia co najmniej jednej osoby, która będzie pełniła funkcję kierownika robót drogowych, posiadającej uprawnienia budowlano-drogowe wraz z przynależnością do Izby Inżynierów Budownictwa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
CPK ogłasza przetarg na studium dla linii KDP Warszawa – Łódź

Infrastruktura i lotniska

CPK ogłasza przetarg na studium dla linii KDP Warszawa – Łódź

Witold Urbanowicz 20 listopada 2020

Kolej do Pyrzowic: Track Tec odbuduje linię 182

Infrastruktura i lotniska

Kolej do Pyrzowic: Track Tec odbuduje linię 182

Roman Czubiński 11 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5