Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Chopina: Osiągnęliśmy pełną sprawność kontroli


Wstecz Dalej

Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2020-03-13 13:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Lotnisko Chopina/ Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Chopina: Osiągnęliśmy pełną sprawność kontroli
fot. Ministerstwo Infrastruktury
Stołeczne Lotnisko im. F. Chopina poinformowało o osiągnięciu pełnej sprawności kontroli przylatujących pasażerów, m.in. dzięki zaangażowaniu Wojsk Obrony Terytorialnej. W ciągu ostatnich kilku dni, w mediach społecznościowych pojawiały się liczne głosy wskazujące na brak działań na lotnisku.
We wczorajszym wywiadzie udzielonym TVN24 minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że dochodziło do „ewidentnych błędów proceduralnych”. – Na Okęciu akurat jest najlepiej. Bardzo dużo lotnisk jest w gestiach samorządowych i to naciśnięcie jest teraz prawnie możliwe dzięki specustawie, ale nadal jest to z pewnym oporem – mówił minister. Jeszcze tego samego dnia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że na lotniskach pojawią się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wieczorem lotnisko wizytowali przedstawiciele rządu z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem i pełnomocnikiem rządu ds. budowy CPK Marcinem Horałą.


– Aktualnie prowadzone działania są w pełni zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Pełna sprawność w kontroli pasażerów przylatujących z zagranicy została osiągnięta we czwartek, 12 marca, w godzinach wieczornych, m.in. dzięki zaangażowaniu Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) – podkreśla w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.

Żołnierze WOT wspierają działania służb lotniskowych i państwowych na Lotnisku Chopina. Zostali już przeszkoleni i przystąpili do mierzenia temperatury i zbierania Kart Lokalizacyjnych Pasażera od pasażerów i członków załóg wszystkich rejsów lądujących w stołecznym porcie.

Wcześniej przedstawiciele lotniska podkreślali, że wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego nie nakładały obowiązku kontroli temperatury wszystkich pracowników, a do zbierania kart zostały przygotowane specjalne urny. Wczoraj (12 marca) zapadła decyzja o kontrolowaniu wszystkich pasażerów oraz zrezygnowano z urn i sprawdzania temperatury w rękawach. Ta ostatnia czynność ma być prowadzona tylko na pokładach samolotów. 


Do podnoszonych przez wielu pasażerów kwestii braku maseczek ochronnych u wspomagających pracę lotniska terytorialsów odniósł się na Twitterze pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, Marcin Horała, który przypomniał, że maseczki są zakładane przed wejściem na pokład samolotu do kontroli, a zużywanie masek „na pusto” mija się z celem.

Pełnomocnik wyjaśnił także, że lotniska realizują zakup skanerów temperatury, ale to są systemy wymagające uzgodnień technicznych z terminami dostawy liczonymi w tygodniach. „W miarę ich uruchamiania będziemy odchodzić od ręcznych kontroli” – napisał Horała.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5