Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT zainaugurował rejsy do Sarajewa. Impuls dla całej Bośni i Hercegowiny


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-05-31 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT zainaugurował rejsy do Sarajewa. Impuls dla całej Bośni i Hercegowiny
fot. sarajevo-airport.ba
Międzynarodowy Port Lotniczy w Sarajewie powitał tradycyjnym salutem wodnym pierwszy rejs Polskich Linii Lotniczych LOT na trasie Warszawa – Sarajewo – Warszawa.
Przedstawicielem narodowego przewoźnika znad Wisły w oficjalnych poniedziałkowych uroczystościach w stolicy Bośni i Hercegowiny była Katarzyna Piskorz, członek zarządu ds. korporacyjnych. Towarzyszyli jej sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP Szymon Szynkowski vel Sęk, Ambasador RP w Bośni i Hercegowinie Jarosław Lindenberg, Ambasador Bośni i Hercegowiny w Polsce Koviljka Špirić oraz dyrektor lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie Piotr Czech. Nie zabrakło także oczywiście kilku lokalnych dyplomatów i przedstawicieli biznesu.

Wszyscy zgodnie podkreślili znaczenie i rolę nowego połączenia w rosnącym popycie turystycznym w Bośni i Hercegowiny oraz szeregu działań marketingowych w celu zwiększenia liczby rezerwacji z Polski. Dla witających odrzutowca znad Wisły ważne są również możliwości, jakie zapewnia Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie w celu stworzenia dodatkowego popytu na trasach tranzytowych do innych kluczowych rynków dla Bośni i Hercegowiny. Uruchomienie tych rejsów jest wynikiem owocnych negocjacji między PLL LOT a lotniskiem w Sarajewie, przy wsparciu lokalnych organizacji turystycznych, których celem jest zwiększenie liczby połączeń lotniczych do tego bałkańskiego kraju w celu stymulowania jego rozwoju gospodarczego.

Rosnąca aktywność Polski na Bałkanach

– Uruchomienie bezpośrednich lotów między Warszawą a Sarajewem to kolejne potwierdzenie rosnącej aktywności Polski w regionie Bałkanów Zachodnich. Mam nadzieję, że nie tylko ułatwi to polskim pielgrzymom wyprawę do Medziugorie, ale stanie się także katalizatorem jeszcze żywszej współpracy gospodarczej, politycznej i kulturalnej między Polską a Bośnią i Hercegowiną – powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP.

– Cieszymy się, że po locie trwającym mniej niż dwie godziny Polacy będą mieli okazję doświadczyć wyjątkowego uroku Sarajewa i zobaczyć zabytki tego miasta, a także korzystać z jego swobodnej atmosfery i magicznej bałkańskiej kuchni. Również Warszawa, miasto pełne zabytków i kulinarnych specjałów, będzie łatwiej dostępna na krótką wycieczkę dla obywateli Bośni i Hercegowiny. Zapraszamy na spacery wzdłuż Wisły – zachęcała z kolei Katarzyna Piskorz, członek zarządu ds. korporacyjnych PLL LOT.

Zacieśnienie więzi gospodarczych

– Bezpośrednie rejsy między Sarajewem a Warszawą mają ogromne znaczenie dla rozwoju turystyki i gospodarki Bośni i Hercegowiny, a także dla zacieśnienia więzi gospodarczych naszych krajów. Dla portu w Sarajewie loty na trasie Sarajewo-Warszawa są szczególnie ważne nie tylko ze względu na wzrost oferty, ale także z uwagi na fakt, że PLL LOT zaoferują naszym pasażerom możliwość przesiadki do wielu innych destynacji poprzez swój hub w Warszawie – przypomniał Alan Bajic, wiceminister spraw zagranicznych Bośni i Herceowiny.

– Loty między Warszawą i Sarajewem są wynikiem intensywnej współpracy portu w Sarajewie z krajową branżą turystyczną w Bośni i Hercegowinie, dla której priorytetem jest zintensyfikowanie połączeń do stolicy. Lotnisko w Sarajewo jest nie tylko bramą do najczęściej odwiedzanego miasta w tym kraju, ale także do całej Bośni i Hercegowiny. Wzrost liczby linii lotniczych i pasażerów na tym lotnisku będzie silnym impulsem ekonomicznym dla całego państwa – kontynuował Karl Wurster, przedstawiciel krajowego resortu gospodarki i turystyki.

Miejsce spotkań Wschodu i Zachodu

– Witamy serdecznie gości z Polski, którzy przylecieli do Sarajewa pierwszym bezpośrednim lotem z Warszawy. Chcemy im pokazać piękno naszego miasta. Sarajewo słusznie nazywane jest miejscem spotkań Wschodu i Zachodu. Jesteśmy pewni, że wizyta w tym mieście to będzie niezapomniane przeżycie dla gości z Polski. Życzymy im miłego pobytu i nie możemy się doczekać ponownego spotkania w Warszawie – podsumował Faruk Čaluk, przedstawiciel Rady Turystycznej Kantonu Sarajewo.

Rejsy między stolicami Polski oraz Bośni i Hercegowiny zaplanowano pięć razy w tygodniu. Podróżni wylatujący z Warszawy będą mogli dotrzeć bezpośrednio do Sarajewa w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i niedzielę. Niespełna dwugodzinne rejsy obsługują embraery 170 i 175.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Nowy podatek na Węgrzech uderzy w PLL LOT

Prawo i polityka

Nowy podatek na Węgrzech uderzy w PLL LOT

Redakcja/inf. pras. 07 czerwca 2022

PLL LOT zainaugurowały rejsy do Kosowa

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT zainaugurowały rejsy do Kosowa

Rafał Dybiński 06 czerwca 2022

Embraer E190 SP-LMF LOT-u już lata z pasażerami

Pasażer i linie lotnicze

Embraer E190 SP-LMF LOT-u już lata z pasażerami

Avgeek 04 czerwca 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5