Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT rozbudował strukturę sprzedaży w Ameryce Łacińskiej


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2020-01-11 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/ PAP

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT rozbudował strukturę sprzedaży w Ameryce Łacińskiej
fot. Piotr Bożyk
LOT systematycznie wzmacnia strukturę sprzedaży zarówno w obsługiwanych regionach, jak i na tzw. rynkach offline, czyli tam, gdzie dotąd nie wykonywał bezpośrednich rejsów. Udostępnienie sprzedaży biletów buduje rozpoznawalność polskiego przewoźnika w Ameryce Łacińskiej, a także wzmocni ruch tranzytowy na regularnych połączeniach LOT-u.
LOT stale rozbudowuje swoją siatkę sprzedaży na świecie, wyraźnie akcentując rozwój zarówno w Azji, jaki i Ameryce. Dystrybucja biletów LOT-u jest możliwa teraz również dzięki rejestracji w ramach międzynarodowego systemu BSP (Billing and Settlement Plan IATA), który umożliwia prowadzenie sprzedaży w nowych regionach.

Przewoźnik umożliwia sprzedaż biletów LOT już w 77 krajach świata. W ostatnim czasie LOT przystąpił do systemu sprzedaży biletów w Meksyku, Kolumbii i Panamie. Wyłącznym przedstawicielem przewoźnika w tych krajach jest AVIAREPS AG - Generalny Agent Sprzedaży.

- Są to jedne z pierwszych krajów Ameryki Łacińskiej, z którymi LOT nawiązał współpracę handlową, natomiast traktujemy to jako wstęp do rozszerzenia współpracy w regionie. LOT dzięki stale rozbudowywanej siatce może zapewnić komfortowe połączenia pasażerom z Ameryki Łacińskiej do Europy przede wszystkim przez port w Miami, pełniący rolę jednego z największych portów tranzytowych w regionie. Ponadto dzięki budowaniu struktur sprzedaży wzmacniamy ruch tranzytowy przez huby w Warszawie i Budapeszcie. Wzrost rozpoznawalności marki LOT w tym regionie jest dla nas ważny, a w przyszłości umożliwi dalszy rozwój połączeń LOT-u - Anna Staszewska, dyrektor sprzedaży globalnej.

Sprzedaż na rynkach offline przez m.in. port w Miami możliwa jest dzięki współpracy z liniami partnerskimi. Z perspektywy pasażera umożliwia to podróż do Europy w ramach jednej rezerwacji i jednego biletu lotniczego. LOT podpisał umowę o współpracy handlowej z liniami Avianca, partnerem z największego globalnego sojuszu lotniczego Star Alliance. Pasażerowie z Europy dzięki tej współpracy mogą planować podróże liniami lotniczymi LOT i Avianca do Kolumbii, Panamy, Peru, Kostaryki, Ekwadoru, Salwadoru, Gwatemali i Nikaragui. Natomiast pasażerom z Ameryki Łacińskiej LOT proponuje dogodne i komfortowe połączenia do Europy Centralnej i Wschodniej.

Wzmocnienie sprzedaży wpisuje się w strategię rentownego wzrostu, jaką LOT wdraża od początku 2016 r. W ubiegłym roku przewoźnik przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, czyli o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku planuje przekroczyć barierę 10 mln pasażerów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT nie będzie latał nad Iranem

Pasażer i linie lotnicze

LOT nie będzie latał nad Iranem

Emilia Derewienko 07 stycznia 2020

Polska: Czy kolej ma szansę z lotnictwem?

Pasażer i linie lotnicze

Polska: Czy kolej ma szansę z lotnictwem?

Łukasz Malinowski 31 grudnia 2019

LOT: Różnorodna flota daje elastyczność

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Różnorodna flota daje elastyczność

Piotr Bożyk 30 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5