Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

LOT przedłuża zawieszenie połączeń do Chin do 29 lutego


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-02-04 13:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PLL LOT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT przedłuża zawieszenie połączeń do Chin do 29 lutego
fot. Piotr Bożyk
W związku z niepokojącą sytuacją w Chinach i coraz większą liczbą zachorowań, spowodowanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużają zawieszenie połączeń bezpośrednich do i z Chin do 29 lutego – poinformował przewoźnik.
W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów na dwa lotniska Pekinu, w tym – do nowo otwartego Daxing. Początkowo zawieszenie lotów obowiązywało do 9 lutego bieżącego roku – teraz przewoźnik poinformował o wydłużeniu tej decyzji do 29 lutego.

Od pewnego czasu obserwujemy rozwój tajemniczej epidemii zapalenia płuc. To przerażające zjawisko, którego epicentrum jest chińskie mieście Wuhan, przykuwa uwagę całego świata, podsyca strach i obawy przed najgorszymi konsekwencjami, przywodząc na myśl historie o średniowiecznych plagach, czy nawet apokaliptyczne wizje. A jednak, nie możemy powiedzieć, że najnowsze, tajemnicze zapalenie płuc, wywoływane przez koronawirus 2019-nCoV jest czymś zupełnie bez precedensu we współczesnym świecie. Kilkanaście lat temu, także w Chinach, zaczęła się przecież epidemia SARS.

Przez ostatnie 17 lat Chiny dokonały olbrzymiego postępu w rozwoju infrastruktury transportowej, poprawie mobilności oraz poziomu życia obywateli. Obecnie mówimy o drugim największym rynku lotniczym świata oraz kraju, dysponującym największą siecią kolei dużych prędkości na świecie. Postęp ten ma odzwierciedlenie w liczbach – w 2002r., kiedy wybuchła epidemia SARS, w prowincji Guangdong, miejscu jej narodzin, dziennie podróże pociągami odbywało 204 tys. osób.

W 2018 r., w prowincji Hubei, której stolicą jest miasto Wuhan, dziennie podróże koleją odbywa 458 tys. osób. Jeszcze większy wzrost mobilności cechuje podróże międzynarodowe obywateli Państwa Środka – w 2002 r., na pokładach samolotów lecących z oraz do Chin podróżowało około 35 tys. pasażerów dziennie. W 2018 r. ta liczba wzrosła do 205 tys. pasażerów dziennie. Co więcej, wszystkie te liczby to dane uśrednione, podczas gdy nowa choroba wybuchła z pełną siłą w czasie poprzedzającym Chiński Nowy Rok, czyli okresie określanym jako „największa migracja na świecie”, na który zaplanowanych jest około 3 mld podróży.
Więcej na ten temat piszemy w tekście "Strach, propaganda, izolacja – koronawirus z Wuhan zmienia Chiny i Azję".

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT wydłuża zawieszenie lotów do Pekinu do 28 marca

Prawo i polityka

LOT wydłuża zawieszenie lotów do Pekinu do 28 marca

Łukasz Malinowski 13 lutego 2020

Były rzecznik PLL LOT będzie konsulem generalnym w Nowym Jorku?

Pasażer i linie lotnicze

Były rzecznik PLL LOT będzie konsulem generalnym w Nowym Jorku?

ep. 12 lutego 2020

Z Rzeszowa do Gdańska, czyli samolot poza konkurencją

Pasażer i linie lotnicze

Z Rzeszowa do Gdańska, czyli samolot poza konkurencją

Łukasz Malinowski 11 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5