Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT poleci z Kraków Airport do Nowego Jorku. Więcej połączeń do Chicago


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-09-18 09:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PLL LOT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT poleci z Kraków Airport do Nowego Jorku. Więcej połączeń do Chicago
fot. Kraków Airport
Polskie Linie Lotnicze LOT w nowym sezonie letnim zaoferują bogatszą ofertę połączeń z Kraków Airport im. Jana Pawła II do USA. Pojawi się bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku (JFK) oraz zwiększenie liczby rejsów do Chicago. Tym samym mieszkańcy Krakowa i całego regionu będą mogli na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner polskiego przewoźnika komfortowo dotrzeć do dwóch ważnych amerykańskich portów.
Ameryka Północna w strategii rozwoju Polskich Linii Lotniczych LOT zajmuje ważne miejsce. Polski przewoźnik stale rozwija ofertę – latając dziś bezpośrednio Boeingami 787 Dreamliner do USA - z Warszawy (do portów w Nowym Jorku [JFK, EWR], Chicago [ORD], Los Angeles [LAX] i Miami [MIA]), Budapesztu (do portów w Nowym Jorku [JFK] i Chicago [ORD]), Rzeszowa (do portu w Nowym Jorku [EWR]) i Krakowa. LOT zdecydował właśnie o wzmocnieniu oferty z Kraków Airport.

– Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych. Dzięki dobrej współpracy z Kraków Airport LOT stale rozwija swoją ofertę w tym porcie. Po sukcesie naszych bezpośrednich połączeń z Krakowa do Chicago, Budapesztu, Bukaresztu i Dubrownika, a także nieustającej popularności krajowych rejsów do Warszawy, Gdańska i Olsztyna, jesteśmy przekonani, że zwiększenie częstotliwości rejsów do Chicago i nowe bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku okażą się sukcesem – mówi Rafał Milczarski, prezes zarządu PLL LOT.

Nowe rejsy z Kraków Airport im. Jana Pawła II do portu lotniczego im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku będą realizowane od 3 maja 2020 r., raz w tygodniu według następującego rozkładu:
LO 019 KRK-JFK 18:45-22:30 niedziela;  
LO 020 JFK-KRK 00:15-14:50 niedziela.

Rozwinięciu ulegnie również oferta LOT-u ze stolicy Małopolski do Chicago. Z obecnych dziś w rozkładzie trzech połączeń tygodniowo, liczba połączeń wzrośnie do pięciu lotów w tygodniu. Będą realizowane od początku nowego sezonu letniego według następującego rozkładu:
LO 009 KRK-ORD 12:20-15:30 wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela;  
LO 010 ORD-KRK 17:25-09:35+1 poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, sobota.

– Jestem przekonany, że zarówno Polonia, pasażerowie biznesowi oraz turyści odwiedzający zarówno Polskę, jak i Stany Zjednoczone skorzystają nie tylko z gościnności naszych załóg i komfortowych Boeingów 787 Dreamliner, ale także docenią wciąż rozbudowywaną ofertę na pokładach – dodaje Rafał Milczarski.

Polskie Linie Lotnicze LOT z krakowskiego lotniska – oprócz ogłoszonych właśnie nowych połączeń do USA oferują także bezpośrednie rejsy do Budapesztu (sześć rejsów tygodniowo), Dubrownika (jeden rejs w tygodniu) Bukaresztu (trzy razy w tygodniu), a także aż trzy połączenia krajowe. LOT oferuje siedem rejsów dziennie do Warszawy, jeden dziennie do Gdańska oraz dwa razy w tygodniu samoloty przewoźnika łączą Kraków Airport z portem Olsztyn-Mazury.

– Cieszymy się z nowego połączenia Kraków – Nowy York PLL LOT, gdyż jest to długo oczekiwana trasa przez naszych pasażerów. Nowy York miasto wielokulturowe,tętniące życiem artystycznym, w wielu aspektach podobne do Krakowa. Nowe połaczenie jest szansą dla naszego regionu na rozwinięcie relacji biznesowych oraz turystycznych – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport im. Jana Pawła II.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Czy tak mogą wyglądać nowe Airbusy A350 w barwach LOT-u?

Biznes i przemysł

Czy tak mogą wyglądać nowe Airbusy A350 w barwach LOT-u?

Piotr Bożyk 17 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5