Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT połączył pierwszy raz w historii Kraków i Stambuł

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-04-2023
Ostatnia modyfikacja:
27-04-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Kraków Airport

Podziel się ze znajomymi:

Od czwartku 27 kwietnia, pierwszy raz w historii małopolskiego lotniska, w sezonie letnim oferowana jest trasa Kraków – Stambuł. Rejsy obsługują Polskie Linie Lotnicze LOT.

Z okazji inauguracji połączenia na krakowskim lotnisku odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem Radosława Włoszka, prezesa zarządu Kraków Airport, Michała Fijoła członka zarządu PLL LOT ds. handlowych, Tomasza Tomali szefa gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury oraz przedstawicieli samorządu Krakowa i Małopolski: Witolda Kozłowskiego Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Jerzego Muzyka Prezydenta Miasta Krakowa, Grzegorza Biedronia prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej a także Rady Nadzorczej Kraków Airport i zaproszonych dziennikarzy.

– Inauguracja kolejnego połączenia PLL LOT potwierdza potencjał i strategiczne znaczenie Krakowa i Małopolski w ofercie narodowego przewoźnika – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

– Dzięki współpracy z PLL LOT mieszkańcy naszego regionu zyskują dostęp do atrakcyjnej oferty, w tym do tak długo oczekiwanego przez pasażerów połączenia na trasie Kraków – Stambuł. Stambuł to miasto niezwykłe, ale też port przesiadkowy otwierający możliwości zwiedzania dalej Turcji i całego świata. Jestem pewien, że Kraków i Małopolska, dysponujące szeroką ofertą turystyczną i biznesową, staną się również atrakcyjną destynacją dla naszych tureckich partnerów  – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

– Uruchomienie rejsów do Stambułu to połączenie pięknych i historycznych miast, które przyciągają odwiedzających swymi zabytkami oraz bogactwem kulturowym. Cieszymy się, że tak atrakcyjny kierunek będzie dostępny w ofercie PLL LOT dla Pasażerów z Małopolski. Dziękujemy naszemu partnerowi, Kraków Airport za współpracę przy otwarciu połączenia i cieszymy się, że w ramach sojuszu Star Alliance rejsy do Stambułu realizować będziemy wspólnie z Turkish Airlines – powiedział Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT ds. handlowych.

– Nasz region to wspaniałe i wyjątkowe miejsce na mapie świata z całym bogactwem tradycji, kultury i nauki, które z ogromną radością odwiedzają turyści, a także biznesmeni. Stambuł, to także miasto pełne kolorytu, z bogactwem historii i kultury. Uruchomienie nowego połączenia jest więc niezwykle istotne zarówno dla samego Kraków Airport, ale przede wszystkim dla mieszkańców Małopolski oraz dla wszystkich podróżnych korzystających z naszego lotniska. Jestem przekonany, że nowe połączenie z Krakowa do Stambułu będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród podróżnych – mówił Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

– Cieszymy się, że nowe połączenie lotnicze jeszcze bardziej zbliży do siebie dwie wyjątkowe metropolie, jakimi są Kraków i Stambuł. Wiele nas przecież łączy. Z jednej strony wielowiekowa historia, wspaniałe zabytki, pielęgnowana różnorodność, niepowtarzalny klimat, z drugiej dynamiczny rozwój gospodarczy i otwartość na inwestycje. Będzie to więc impuls zarówno dla ruchu turystycznego, jak i szansa na zacieśnienie więzi biznesowych, co wzbogaci potencjał nie tylko obu miast, ale i całych regionów – powiedział Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju.

– Lotnisko w Krakowie od wielu lat notuje rewelacyjne wyniki, umacniając się w pozycji lidera wśród regionalnych portów lotniczych w Polsce. Dzięki bogatej siatce połączeń Kraków i Małopolska zyskuje możliwość łatwego pozyskiwania turystów zagranicznych, którzy w znaczący sposób poprzez swoje wydatki zwiększają dochody Małopolski. Połączenie do Stambułu było od dawna oczekiwane, zarówno przez turystów, jak też ludzi związanych z międzynarodowym biznesem, dla których Kraków i Małopolska jest jednym z liderów rozwoju gospodarczego w Europie – dodał Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Samolot typu Embraer 195 wystartował z Krakowa do Stambułu o godz. 17:10. Pasażerowie pierwszego rejsu zostali obdarowani tureckimi słodkościami. Rejsy w obu kierunkach będą odbywać się we wtorki, czwartki i niedziele. Połączenie z Krakowa będzie realizowane we współpracy z Turkish Airlines w ramach partnerstwa sojuszu Star Alliance.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

LOT najbardziej punktualny w kwietniu w Europie

Pasażer i linie lotnicze

LOT najbardziej punktualny w kwietniu w Europie

Redakcja 25 maja 2023

B737 MAX LOT-u w końcu promuje Igrzyska Europejskie 2023

Pasażer i linie lotnicze

Parada 3 maja w Chicago z udziałem PLL LOT

Pasażer i linie lotnicze

Parada 3 maja w Chicago z udziałem PLL LOT

informacja prasowa 15 maja 2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

LOT najbardziej punktualny w kwietniu w Europie

Pasażer i linie lotnicze

LOT najbardziej punktualny w kwietniu w Europie

Redakcja 25 maja 2023

B737 MAX LOT-u w końcu promuje Igrzyska Europejskie 2023

Pasażer i linie lotnicze

Parada 3 maja w Chicago z udziałem PLL LOT

Pasażer i linie lotnicze

Parada 3 maja w Chicago z udziałem PLL LOT

informacja prasowa 15 maja 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5