Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

LOT odwołuje rejsy do 15 maja włącznie


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2020-04-24 17:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
LOT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT odwołuje rejsy do 15 maja włącznie
fot. PLL LOT/ M Kwasowski
W nawiązaniu do decyzji polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 9 maja 2020 roku włącznie i w obliczu zamknięcia zewnętrznych granic Unii Europejskiej do dnia 15 maja br., wszystkie rejsy pasażerskie LOT-u zaplanowane do 15 maja 2020 roku zostały odwołane.
Jak informuje biuro prasowe przewoźnika, decyzja zarządu PLL LOT jest zgodna z polityką innych przewoźników lotniczych, operujących na rynkach europejskich i podyktowana przede wszystkim regulacjami Unii Europejskiej, rekomendującymi przedłużenie zamknięcia zewnętrznych granic Unii do dnia 15 maja br. - Jednocześnie bacznie obserwujemy zmieniające się regulacje lokalne i międzynarodowe. Decyzje dotyczące wznowienia lotów uwarunkowane będą bowiem otwieraniem granic i uruchomieniem lotów komercyjnych w ramach Unii Europejskiej i poszczególnych państw - zaznacza LOT.

- W tej trudnej sytuacji bezpieczeństwo i komfort naszych pasażerów stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego zmodyfikowaliśmy naszą politykę zmian biletów. LOT przygotował dla swoich pasażerów szereg ułatwień takich jak m.in. wykorzystanie wartości biletu w postaci vouchera, możliwość zaplanowania podróży w innym terminie, czy możliwość zmiany trasy podróży. Szczegóły dostępne są na stronie przewoźnika, gdzie dostępny jest także formularz on-line do rejestracji zgłoszeń. Zmian w rezerwacji można także dokonywać za pośrednictwem Contact Center LOT oraz u agenta, u którego został zakupiony bilet - przypomina narodowy przewoźnik.

Kilka godzin wcześniej pojawił się projekt nowego rozporządzenia wprowadzający zakaz lądowania samolotów pasażerskich na lotach międzynarodowych i krajowych do dnia 9 maja. Wyjątkiem podobnie jak wcześniej będą loty czarterowe zaplanowane przez touroperatorów przed 15 marca oraz loty repatriacyjne i realizowane na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zgodę mają także samoloty, realizujące rejsy na zleceni osób fizycznych lub firmy posiadające do 15 miejsc pasażerskich.

W ramach działań zleconych przez rząd prowadzone jest operacja #LOTdoDomu oraz organizowane rejsy z ładunkami urządzeń medycznych niezbędnych do walki z koronawirusem. Jednym z ciekawszych w ostatnim czasie był pierwszy w historii przelot z Warszawy na Tajwan, o którym możecie przeczytać w tekście pt. Zakończył się historyczny rejs LOT-u do Tajpej (zdjęcia).


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zakończył się historyczny rejs LOT-u do Tajpej (zdjęcia)

Prawo i polityka

Zakończył się historyczny rejs LOT-u do Tajpej (zdjęcia)

Tomasz Śniedziewski 24 kwietnia 2020

LOT po raz pierwszy w historii wykona rejs na Tajwan

Pasażer i linie lotnicze

LOT po raz pierwszy w historii wykona rejs na Tajwan

Tomasz Śniedziewski 22 kwietnia 2020

#CargoDlaPolski: LOT wykonał 43 rejsy i dostarczył 775 ton sprzętu medycznego

Biznes i przemysł

#CargoDlaPolski: LOT wykonał 43 rejsy i dostarczył 775 ton sprzętu medycznego

Łukasz Malinowski 21 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5