Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

LOT i Sabre zacieśniają współpracę


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Bożyk

Data publikacji:
2019-05-23 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT i Sabre zacieśniają współpracę
fot. Piotr Bożyk
LOT i Sabre zacieśniają współpracę
LOT i Sabre zacieśniają współpracę
LOT i Sabre zacieśniają współpracę
LOT i Sabre zacieśniają współpracę
LOT i Sabre zacieśniają współpracę
LOT i Sabre zacieśniają współpracę
Polskie Linie Lotnicze LOT oraz firma Sabre, dostawca technologii i rozwiązań IT dla branży lotniczej i turystycznej, ogłosili odnowienie partnerstwa strategicznego. Wczoraj (22 maja) w Krakowie podpisano także nowe porozumienie dotyczące umowy dystrybucyjnej i dalszej współpracy w zakresie wspólnego rozwijania rozwiązań technologicznych dla polskiego przewoźnika.
Podpisane porozumienie zapewnia przewoźnikowi dostęp do światowego rynku turystycznego za pośrednictwem globalnego systemu dystrybucji Sabre, umożliwiając sprzedaż biletów przez 425 tysięcy biur podróży, agencji i firm na całym świecie. Dzięki Sabre, LOT ma bardzo dobre wyniki sprzedażowe w Stanach Zjednoczonych, które są drugim rynkiem, po Europie, pod względem sprzedaży biletów i usług. Nową umowę potwierdził także przedstawiciel dyplomacji Stanów Zjednoczonych, B. Bix Aliu, konsul generalny USA w Krakowie. W późniejszej i nieoficjalnej już części pojawiła się także Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii RP.

– Dynamiczny rozwój wymaga innowacyjnych rozwiązań. LOT w ciągu ostatnich trzech lat nie tylko zwiększył liczbę połączeń z 41 do 111, ale także podwoił liczbę swoich pasażerów. Jesteśmy liderem rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT. – W Sabre znaleźliśmy odpowiedniego i zaangażowanego partnera, z którym ściśle współpracujemy nad rozwojem zaawansowanych technologicznie rozwiązań – dodaje Milczarski.

LOT pracuje z Sabre nad nowa wersja oprogramowania Sabre AirCentre Flight Plan Manager. Nowa wersja, rozwijana wspólnie z przewoźnikiem, zwiększa możliwość redukcji kosztów operacyjnych dzięki zoptymalizowanym planom lotów i innowacyjnemu podejściu do kontroli kosztów, co przełoży się na wymierne korzyści dla PLL LOT.

– Jesteśmy bardzo dumni, że naszym partnerem jest jedna z najbardziej ambitnych i przyszłościowo myślących linii lotniczych w Europie. Dzięki jasnej strategii i silnemu zaangażowaniu zespołu, LOT osiągnął olbrzymi sukces na przestrzeni ostatnich kilku lat. Z przyjemnością czekamy na kontynuację naszej satysfakcjonującej współpracy. Chcemy też odkrywać nowe obszary, gdzie za pomocą naszej technologii możemy wspierać rentowny wzrost i dalsze sukcesy LOT-u – powiedział Sean Menke, prezes Sabre Corporation.

– Dostarczane przez Sabre zaawansowane rozwiązania technologiczne tworzą pole do współdziałania na wielu płaszczyznach. Na przykład Sabre Travel Network dostarcza nam technologię w zakresie dystrybucji oferty LOT-u, czyli automatycznego połączenia taryf lotniczych, dostępności miejsc oraz rozkładu. Pozwala to na sprzedaż biletów oraz usług dodatkowych w najwyższych dostępnych standardach – dodaje Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

Po oficjalnym podpisaniu umowy rozpoczęła się konferencja prasowa przedstawicieli PLL LOT i Sabre. Udział w niej wzięli (na zdjęciu u góry od lewej) Dagmara Mateja, starszy specjalista ds. marketingu i marki w Sabre Polska, Sebastian Drzewiecki, dyrektor Sabre Polska, Louis Selincourt, wiceprezes Sabre ds. rozwoju globalnych centrów, Sean Manke, prezes Sabre, Rafał Milczarski, prezes LOT-u oraz Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych LOT-u. Omówione na niej zostały szczegóły odnowienia partnerstwa strategicznego pomiędzy obiema firmami. Poruszane były tematy nowych wyzwań branży turystycznej i lotniczej, coraz większej konkurencji oraz inwestycji w Polsce, a także dyskusje na temat rozwoju PLL LOT i nowego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

– W obecnych czasach ten kto posiada lepszą i skuteczniejszą technologię, ten wygrywa z konkurencją. Dlatego w PLL LOT stawiamy na nowe technologie i chcemy je coraz bardziej rozwijać. Chcemy również by przy budowie CPK i jego późniejszym uruchomieniu technologia IT odegrała ważna rolę. To ma być nie tylko nowy port, nowy budynek, ale także nowa jakość w polskim lotnictwie. Nowe rozwiązania i nowe udogodnienia dla pasażerów, aby jeszcze chętniej wybierali podróże lotnicze – powiedział Rafał Milczarski.

Sabre inwestuje w Krakowie

Współpraca z LOT-em ma przyczynić się również do rozwoju działalności Sabre w Polsce. Firma w najbliższym czasie planuje rozbudowanie centrum rozwoju oprogramowania, które od 19 lat działa w Krakowie. Podczas spotkania Sebastian Drzewiecki, nowy dyrektor zarządzający Sabre, ogłosił przeniesienie polskiego biura do nowoczesnego budynku – Tischnera Office. Nowe miejsce zapewni krakowskim specjalistom IT komfortowe warunki pracy oraz pomieści większą liczbę pracowników.

– Cieszę się, że mogę rozpocząć swój czas w Sabre tak ekscytującą inicjatywą, która jeszcze bardziej poprawi środowisko pracy naszego zespołu i przygotuje nas do dostarczania innowacyjnych produktów dla naszych klientów – komentuje Sebastian Drzewiecki.

O firmie Sabre

Firma Sabre Corporation jest wiodącą firmą technologiczną dla branży turystycznej. Rozwiązania dostarczane przez Sabre - oprogramowanie, systemy rezerwacyjne czy systemy dostępne na urządzenia mobilne - są używane przez setki linii lotniczych i tysiące hoteli. W Krakowie od 2000 roku działa globalne centrum rozwoju, Sabre Polska, zatrudniające około 1540 osób. Polscy programiści odpowiadają za kluczowe projekty dla całej firmy, w tym za wytwarzanie produktów dla branży biur podróży oraz rozwiązania wspierające funkcjonalność linii lotniczych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Babimost: 6 tysięcy pasażerów od stycznia. Latem ma być lepiej

Infrastruktura i lotniska

Babimost: 6 tysięcy pasażerów od stycznia. Latem ma być lepiej

Aleksander Domański 22 maja 2019

LOT rozszerza code-share z Turkishem

Pasażer i linie lotnicze

LOT rozszerza code-share z Turkishem

Piotr Bożyk 21 maja 2019

LOT przyspiesza otwarcie połączenia do Delhi

Pasażer i linie lotnicze

LOT przyspiesza otwarcie połączenia do Delhi

Emilia Derewienko 15 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5