Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

LOT: bez sprzedaży biletów na rejs do 19 kwietnia. Tymczasowo?


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2020-03-21 20:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/ Fly4free

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LOT: bez sprzedaży biletów na rejs do 19 kwietnia. Tymczasowo?
fot. Piotr Bożyk
PLL LOT tymczasowo wycofał ze sprzedaży bilety na wszystkie połączenia do 19 kwietnia. Przyczyną są ograniczenie związane z zakazami podróży jakie pojawiły się w wielu państwach europejskich i na świecie ze względu na epidemię koronawirusa.
Decyzja rządu o przywróceniu granic i wprowadzanie zakazu podróży międzynarodowych pociągnęła za sobą decyzję LOT o zawieszeniu wszystkich regularnych połączeń pasażerskich od 15 do 28 marca. Formalnie nie została ona dotąd zmieniona, ale brak możliwości zakupu biletów na połączenia przed 19 kwietnia każe podejrzewać, że potrwa ona dłużej. Nie jest to jednak żadnym zaskoczeniem.

– W ramach prowadzenia operacji #LOTdoDomu widzimy, że pojawiły się liczne bariery związane z kwestiami operacyjnymi, dochodzą do tego także ograniczenia związane z zamknięciem granic UE dla obcokrajowców. Dlatego tymczasowo wstrzymujemy możliwość zakupu biletów na wszystkie trasy w okresie do 19 kwietnia – powiedział rozmowie z Fly4free Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego PLL LOT.

LOT nadal prowadzi operację #LOTdoDomu w ramach której do kraju sprowadzane są osoby z polskim obywatelstwem. Jak dotąd przewiezionych zostało już ponad 22 tys. osób. Działania mają być prowadzone tak długo jak na loty będzie zapotrzebowanie.

Rosnąca liczba przypadków zakażenie wirusem SARS-CoV-2 oraz szybko rosnąca liczba chorych na COVID-19 nie pozwala jednak zbyt optymistycznie patrzeć w przyszłość. 20 marca w Polsce ogłoszony został stan epidemii, co oznacza m.in. utrzymanie ograniczeń w prowadzeniu niektórych rodzajów działalności gospodarczej, zamknięcie placówek oświatowych czy w ruchu międzynarodowym. W takich warunkach trudno spodziewać się szybkiego powrotu do skali przewozów lotniczych, kolejowych, czy autokarowych do stanu sprzed epidemii.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
22 tys. Polaków wróciło do kraju w ramach #LOTdoDomu

Pasażer i linie lotnicze

22 tys. Polaków wróciło do kraju w ramach #LOTdoDomu

simetra 21 marca 2020

#LOTdoDomu: 18 tys. Polaków wróciło do kraju

Pasażer i linie lotnicze

#LOTdoDomu: 18 tys. Polaków wróciło do kraju

Łukasz Malinowski 20 marca 2020

#LOTdoDomu. Zobacz, jak wrócić do domu! (tekst aktualizowany)

Pasażer i linie lotnicze

#LOTdoDomu. Zobacz, jak wrócić do domu! (tekst aktualizowany)

Łukasz Malinowski 20 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5