Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Łódzkie: O planach sprzedaży lotniska w Łodzi wiemy z prasy


Wstecz Dalej

Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-01-27 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzkie: O planach sprzedaży lotniska w Łodzi wiemy z prasy
Fot. Łódź airport
Ogłoszone przez wiceprezydenta Łodzi plany sprzedaży portu lotniczego znajdującego się na terenie osiedla Lublinek na rubieżach miasta zdziwiły współudziałowca spółki zarządzającej portem. Samorząd województwa twierdzi, że nie został w żaden sposób poinformowany o zamiarze pozbycia się przedsiębiorstwa i musi opierać się tylko na przekazach medialnych. Nie podjął więc żadnej wiążącej decyzji w sprawie swojej części udziałów.
Niedawno Urząd Miasta Łodzi ogłosił plan sprzedaży łódzkiego portu lotniczego im. W. Reymonta. Od lat ruch pasażerski jest tam bardzo niewielki, a utrzymywanie obiektu przynosi samorządowi duże straty. Lokalne władze sugerują, że nowy właściciel obiektu mógłby stworzyć tam hub logistyczny, i zapewniają, że są otwarte na współpracę z inwestorami z zagranicy, np. z Chin.

Władze województwa zaskoczone deklaracją wiceprezydenta Łodzi

Łódź jest większościowym, ale nie jedynym udziałowcem spółki zarządzającej portem. Choć głos pozostałych ma wobec pozycji miasta raczej niewielką rolę, warto zauważyć, że inną optykę na sprawę przyszłości Lublinka ma samorząd regionalny. – Władze Łodzi od początku nie konsultowały się z nami ani nie informowały nas o swoich planach dotyczących sprzedaży swojej części udziałów w spółce Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta – twierdzi Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

UMWŁ ma obecnie 4 proc. udziałów w przedsiębiorstwie i na razie nie ma jasno sprecyzowanych planów dotyczących swojej części. – Wobec braku oficjalnej informacji ze strony UMŁ skierowanej do urzędu marszałkowskiego trudno mówić o jakiejkolwiek formie doradztwa czy pomocy w poszukiwaniu inwestora. Opierając się wyłącznie na przekazach medialnych, trudno jest przeprowadzić jakąkolwiek analizę zasadności działań podejmowanych przez władze Łodzi – argumentują służby prasowe marszałka.

Różne obozy polityczne w radzie miasta i sejmiku

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że Łódź i region zarządzane są przez przeciwne obozy polityczne: prezydent miasta Hanna Zdanowska jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Ma za sobą większość w radzie miasta. Marszałek Grzegorz Schreiber jest natomiast politykiem Prawa i Sprawiedliwości. To Zjednoczona Prawica ma także niewielką, ale stabilną przewagę nad opozycją w sejmiku.

Obecnie łódzkie lotnisko nie obsługuje żadnych rejsów. Zgodnie z zamieszczoną na jego stronie internetowej informacją połączenia Ryanaira zostały wstrzymane do końca marca. W ostatnim okresie był to jedyny operator obsługujący ten port.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Łódź sprzedaje lotnisko!

Infrastruktura i lotniska

Łódź sprzedaje lotnisko!

Emilia Derewienko 14 stycznia 2021

Łódź zbuduje hub logistyczny na lotnisku

Infrastruktura i lotniska

Łódź zbuduje hub logistyczny na lotnisku

Red. ed 23 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5