Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Listopad w wykonaniu Grupy Lufthansa


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-12-12 14:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Lufthansa Group

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Listopad w wykonaniu Grupy Lufthansa
fot. Lufthansa Group
W listopadzie 2018 r. linie lotnicze Grupy Lufthansa przewiozły około 10,6 miliona pasażerów, oznacza to wzrost względem listopada 2017 roku o sześć punktów procentowych. 
Liczba oferowanych miejsc wzrosła o 8,1 procent, licząc rok do roku, a sprzedaż biletów zwiększyła się o 8,6 procent. W rezultacie współczynnik zapełnienia samolotów wyniósł 78,1%, czyli o 0,3 punktu procentowego więcej niż w listopadzie 2017 r. 

Wzrosty linii tradycyjnych 

Tradycyjne linie: Lufthansa, SWISS i Austrian Airlines przewiozły w listopadzie łącznie 7,9 miliona pasażerów, o 4,5 procent więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Liczba miejscokilometrów oferowanych w listopadzie wzrosła o 6,7% r/r. Sprzedaż w tym okresie wzrosła o 7,2%. Zwiększyło to współczynnik zapełnienia o 0,4 punktu procentowego do 78,6 procent. 

Dwucyfrowy wzrost sprzedaży w Monachium, Zurychu i Wiedniu 

Najsilniejszy wzrost w listopadzie tego roku odnotowały połączenia realizowane z węzłów przesiadkowych w Wiedniu, odnotowując wzrost liczby pasażerów o 9,7%, a następnie Zurychu (8%) Monachium  (2,6%) i Frankfurt (2,4%). Oferowanie w omawianym okresie wzrosło o 13,5% w Monachium, 9,5% w Zurychu, 6,3% w Wiedniu i 2,7% we Frankfurcie. 

5,5 mln pasażerów Lufthansy 

W listopadzie Lufthansa przewiozła 5,5 miliona pasażerów, to o 2,7 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. 5,9% wzrost liczby miejsc pasażerskich w listopadzie przyniósł wzrost sprzedaży o 5,2%. Przy 78,8% współczynnik obciążenia był o 0,5 punktu procentowego niższy niż w tym samym miesiącu zeszłego roku. 

Eurowings zwiększa liczbę pasażerów o ponad 10% 

Eurowings (w tym Brussels Airlines) przewiózł w listopadzie około 2,75 miliona pasażerów, z czego około 2,5 miliona na krótkich trasach. Oznacza to wzrost o 10,6 procent w przypadku lotów krótkodystansowych i 10,2 procent w lotach długodystansowych w porównaniu z poprzednim rokiem. W listopadzie wzrost oferowania urósł o 15,1%, sprzedaż zaś o 15,8%. Współczynnik zapełnienia samolotów wyniósł 75,6%, co stanowi wzrost o 0,4 punktu procentowego. 

Na krótkich trasach liczba oferowanych miejscokilometrów wzrosła w listopadzie o 16,4 procent. Powoduje to, że współczynnik zapełnienia w tych lotach jest o 1,2 punktu procentowego niższy niż w przypadku 72,9 procent odnotowanych w listopadzie 2017 r. W przypadku lotów długodystansowych zapełnienie maszyn przewoźników wzrosło 3,2 punkty procentowe do poziomu 80,2 procent. Sprzedaż biletów Eurowings zwiększyła się w omawianym okresie o 17,8%.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa: A380 w nowej odsłonie

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa: A380 w nowej odsłonie

redakcja 08 grudnia 2018

Lufthansa może zamówić Dreamlinery

Biznes i przemysł

Lufthansa może zamówić Dreamlinery

Tomasz Śniedziewski 26 października 2018

CPK nie zaszkodzi portom regionalnym

Infrastruktura i lotniska

CPK nie zaszkodzi portom regionalnym

Roman Czubiński 04 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5