Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Laudamotion połączy Gdańsk i Wiedeń. Latem i jesienią nowe atrakcyjne loty Ryanaira znad Bałtyku


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-06-17 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Laudamotion połączy Gdańsk i Wiedeń. Latem i jesienią nowe atrakcyjne loty Ryanaira znad Bałtyku
fot. Alain Charpentier
Linia Laudamotion z grupy Ryanaira od 2 sierpnia zamierza polecieć z Gdańska do Wiednia. Połączenie będzie obsługiwane cztery razy w tygodniu – poinformowano w oficjalnym komunikacie portu im. Lecha Wałęsy. Tani przewoźnik powietrzny z Irlandii z kolei latem i jesienią oferuje znad Bałtyku kolejne atrakcyjne destynacje. 
Trasę między Pomorzem a Austrią samoloty Laudamotion będą pokonywać w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Wylot z Gdańska zaplanowany jest między 12.30 a 13.40, w zależności od dnia. Z Wiednia maszyny mają startować przed południem, między godz. 10:10 a 11:10.

Ryanair 1 lipca uruchomi z Gdańska połączenia z Maltą, które będzie realizowane raz w tygodniu w środy. Tego samego dnia ruszą loty do Goeteborga i Oslo. Jeden z głównych ośrodków Szwecji początkowo będzie obsługiwany dwa razy w tygodniu (piątek i niedziela), ale docelowo od 25 października będą to rejsy cztery razy w tygodniu. Z kolei stolica Norwegii uzyska z Gdańskiem na początku cztery loty w tygodniu, aby pod koniec października częstotliwość osiągnęła siedem połączeń w każdym tygodniu. 

2 lipca przewoźnik z Irlandii zaoferuje raz w tygodniu rejs do hiszpańskiego Alicante. Tego samego dnia ruszą również realizowane dwa razy w tygodniu połączenia z Birmingham i Leeds oraz do Sztokholmu. Stolica Szwecji od 1 sierpnia będzie obsługiwana cztery razy w tygodniu, natomiast od 26 października osiągnie częstotliwość sześciu lotów w tygodniu. 

3 lipca wystartuje pierwszy samolot do portu Londyn-Stansted. Początkowo destynacja będzie obsługiwana trzy razy w tygodniu. 1 sierpnia częstotliwość kursów zwiększy się do pięciu w tygodniu i wreszcie od 26 października będą wykonywane dwa loty dziennie do stolicy Anglii.  Od 3 lipca będzie można również przemieścić się z Gdańska do Manchesteru i Newcastle, a także do Kijowa, Pizy i Dublina. Na tych odcinkach zaplanowano dwa rejsy w tygodniu. 

4 lipca tania linia lotnicza wyruszy z kolei do Bristolu, Bergamo, Odessy, Edynburga, Kalamaty i Burgas. Połączenia z Grecją i Burgas będą realizowane tylko raz w tygodniu. Na północ Włoch i na południe Anglii oraz Ukrainy podróżni będą mogli polecieć dwa razy w tygodniu, tak jak do największego szkockiego ośrodka, gdzie jednak planowane jest stopniowe zwiększenie oferowania do pięciu lotów w tygodniu pod koniec października. 

5 lipca ruszy połączenie z Cork. Na zachodnie wybrzeże Irlandii początkowo będzie można się dostać raz w tygodniu, natomiast od 2 sierpnia dwa razy częściej.  7 lipca wystartuje pierwszy samolot do Aten. Rejsy do stolicy Grecji będą realizowane raz w tygodniu.  2 sierpnia Trójmiasto uzyska połączenie z Hamburgiem. Na początku rejsy na północ Niemiec będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, a od 28 października wzrosną do trzech w tygodniu.  

Od 25 października cztery razy w tygodniu odlecą samoloty z Gdańska do Kopenhagi, a trzy razy w tygodniu będzie realizowane połączenie z Krakowem. Tego samego dnia ruszą również rejsy do Vaxjo na południe Szwecji oraz duńskiego Aarhus, które będą realizowane dwa razy w tygodniu. Wreszcie 27 października Gdańsk połączą bezpośrednie loty z Wrocławiem. Połączenie do stolicy Dolnego Śląska będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ryanair zamknął bazę Laudamotion w Wiedniu i zwolnił 300 osób

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair zamknął bazę Laudamotion w Wiedniu i zwolnił 300 osób

Rafał Dybiński 25 maja 2020

Ryanair z 10,5 mln pasażerów w listopadzie

Biznes i przemysł

Ryanair z 10,5 mln pasażerów w listopadzie

Emilia Derewienko 04 grudnia 2019

Malta Air zastąpi Laudę na trasie Warszawa-Modlin - Wiedeń

Pasażer i linie lotnicze

Malta Air zastąpi Laudę na trasie Warszawa-Modlin - Wiedeń

Piotr Bożyk 09 listopada 2019

 

Dreamlinery PLL LOT pojawią się ponownie w Kolombo

Pasażer i linie lotnicze

Dreamlinery PLL LOT pojawią się ponownie w Kolombo

25 października 2021

KLM: Zimą cztery nowe dalekie trasy. Rejsy do 90 miejsc w Europie

Pasażer i linie lotnicze

KLM: Zimą cztery nowe dalekie trasy. Rejsy do 90 miejsc w Europie

25 października 2021

PLL LOT wznowią połączenie z Warszawy do Charkowa

Pasażer i linie lotnicze

PLL LOT wznowią połączenie z Warszawy do Charkowa

25 października 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5