Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Krótszy czas pracy na lotnisku w Monachium


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-04-02 15:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Krótszy czas pracy na lotnisku w Monachium
fot. Airport Munich
Zarząd i rada zakładowa Portu Lotniczego Monachium zgodziły się na natychmiastowe wprowadzenie krótszego czasu pracy – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Decyzja szefów największego obiektu obsługi pasażerskiej w stolicy Bawarii im. Franza Josefa Straussa dotyczy także zależnej spółki AeroGround.

Port lotniczy w Monachium zareagował w ten sposób na ogromne spadki ruchu i utratę zarobków z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Krótszy czas pracy dotyczy kilku tysięcy pracowników ze wszystkich obszarów obiektu i AeroGround, a jej zakres jest ustalany indywidualnie w różnych obszarach. 

Wprowadzenie krótszego czasu pracy ma na celu zabezpieczenie miejsc pracy w porcie i AeroGround w czasach kryzysu. – Nie możemy jeszcze oszacować, kiedy ruch lotniczy ponownie się zregeneruje. Decyzja pomoże nam jednak ograniczyć szkody firmy i jej pracowników – wyjaśnił Jost Lammers, dyrektor generalny portu lotniczego Monachium. 

Inne spółki zależne obiektu w stolicy Bawarii, takie jak Eurotrade, Allresto i firma ochroniarska CAP, również postąpiły w podobny sposób, uzgadniając zasady z przedstawicielami swoich pracowników. Odpowiednie umowy opierają się na różnych ekonomicznych warunkach ramowych i przynależności oddziałów spółek zależnych. Ze strony pracodawcy ustawowy zasiłek z tytułu skorygowanej umowy dla pracowników, w zależności od zainteresowanego przedsiębiorstwa, został zwiększony do 90 proc. utraconego wynagrodzenia netto. Uzgodniono również komponent społeczny, zgodnie z którym pracownicy portu i AeroGround z grup o niższych i średnich płacach otrzymają wyższą dopłatę.

– W tej trudnej sytuacji wszyscy pracownicy stają przed wyzwaniem. Duch zespołu zawsze był decydującym czynnikiem sukcesu na lotnisku w Monachium. Cieszę się, że wszyscy razem walczymy z tym kryzysem – zaznaczył Lammers. 

Port lotniczy Monachium im. Franza Josefa Straussa  posiada dwa betonowe pasy startowe o długości 4 km. Terminal 1 i 2 obsłużyły w 2019 roku 47 959 885 pasażerów, co było wzrostem o 3,6 proc. w stosunku do poprzednich dwunastu miesięcy. To ósmy pod względem przepustowości obiekt tego typu w Niemczech i ósmy na Starym Kontynencie. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko w Monachium: Rekordowy rok 2019 pozwoli przetrwać kryzys

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Monachium: Rekordowy rok 2019 pozwoli przetrwać kryzys

Emilia Derewienko 30 marca 2020

Lotnisko w Monachium wyłącza z obsługi moduł Terminala 1 i część Terminala 2

Pasażer i linie lotnicze

Lotnisko w Monachium wyłącza z obsługi moduł Terminala 1 i część Terminala 2

Rafał Dybiński 21 marca 2020

Z Wietnamu do Monachium. Bamboo Airways otworzy kolejne połączenie do Europy

Pasażer i linie lotnicze

Z Wietnamu do Monachium. Bamboo Airways otworzy kolejne połączenie do Europy

Emilia Derewienko 03 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5