Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Kraków Airport z bardzo dobrym wynikiem za czerwiec


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-07-02 10:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków Airport z bardzo dobrym wynikiem za czerwiec
fot. Kraków Airport
Krakowskie lotnisko w Balicach może poszczycić się znakomitym wynikiem przewozów pasażerskich za ubiegły miesiąc. Z usług portu w czerwcu skorzystało prawie 750 tys. podróżnych – o ponad jedną czwartą więcej niż w tym samym miesiącu 2018 roku.
W ubiegłym miesiącu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 749 539 pasażerów, to 26 proc. wzrost w stosunku do czerwca 2018 roku, czyli o 155 tys. więcej pasażerów. Łącznie w ciągu pierwszego półrocza 2019 roku obsłużono 3,8 mln pasażerów – o 616 tys. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

– Czerwiec to miesiąc, w którym wielu pasażerów rozpoczyna swoje urlopy i turystyczne wyjazdy – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. – Czerwiec był także miesiącem wielu wydarzeń w Kraków Airport, interesujących szczególnie dla krakowian i małopolan – dodaje.

Podobne wzrosty w ruchu pasażerskim Kraków odnotował w maju tego roku, wtedy ruch na lotnisku zwiększył się o 23 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem roku poprzedniego. Wówczas przez port lotniczy przeszło 3,08 mln pasażerów.

W czerwcu zainaugurowano także połączenie do Odessy na Ukrainie. Trasa będzie obsługiwana przez Ryanair dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Loty mogą być rezerwowane od teraz aż do marca 2020 roku.

Na początku czerwca w Kraków Airport został również uruchomiony nowy fragment płaszczyzny postojowej samolotów, o powierzchni ok. 2,1 ha. W ramach rozbudowy powstała nowa, wewnątrzpłytowa droga kołowania S (Sierra) oraz stanowiska postojowe dla samolotów o kodzie referencyjnym C o numerach 22, 23 i 24. W okresie zimowym nowa część płaszczyzny postojowej będzie wykorzystywana do odladzania statków powietrznych. Środki służące do odladzania, będą zbierane za pomocą sieci odwodnień linowych i odprowadzane do zamkniętych zbiorników, zlokalizowanych w pobliżu stacji transformatorowej ST-12.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wiedeń: Wzrost ruchu pasażerskiego o 25 proc. od stycznia do maja

Infrastruktura i lotniska

Wiedeń: Wzrost ruchu pasażerskiego o 25 proc. od stycznia do maja

Aleksander Domański 25 czerwca 2019

Chiny z majowym wzrostem międzynarodowych podróży lotniczych

Pasażer i linie lotnicze

Chiny z majowym wzrostem międzynarodowych podróży lotniczych

Tomasz Śniedziewski 21 czerwca 2019

Olsztyn-Mazury: 48-proc. wzrost po pierwszym kwartale tego roku

Infrastruktura i lotniska

Olsztyn-Mazury: 48-proc. wzrost po pierwszym kwartale tego roku

Emilia Derewienko 14 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5