Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Kolejny etap negocjacji PAŻP i ZZKRL. Jest wstępne porozumienie


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-05-27 11:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/Związek Zawody Kontrolerów Ruchu Lotniczego

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kolejny etap negocjacji PAŻP i ZZKRL. Jest wstępne porozumienie
fot. Piotr Bożyk
Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZKRL) i Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) w ramach rokowań sporu zbiorowego wstępnie porozumiały się w zakresie aneksu do regulaminu pracy i aneksu do regulaminu wynagradzania – poinformowała na Twitterze Anna Garwolińska, reprezentująca ZZKRL.
Konflikt w PAŻP udało się na jakieś czas zażegnać tuż przed majówką. Katastrofy w lotnictwie nie było, a strona społeczna i władze Agencji dały sobie dwa miesiące na ostateczne rozwiązanie konfliktu. W piątek 27 maja Garwolińska poinformowała o postępach w kolejnym etapie negocjacji.

"Obie strony w ramach rokowań sporu zbiorowego wstępnie porozumiały się w zakresie zmian do regulaminu racy i do regulaminu wynagrodzeń postulowanych przez stronę społeczną. Oba projekty zostaną przedstawione do konsultacji ze stroną społeczną oraz z Ministerstwem Infrastruktury" – czytamy na wstępie wpisu.

"Wypracowane zapisy i zmiany zgłaszane przez ZZKRL uporządkowały kwestie stanowisk pracy i zmierzają w kierunku minimalizacji liczby nadgodzin kontrolerów oraz eliminacji uznaniowości. Nowy aneks do regulaminu pracy limituje wzrost dodatków, zmienia zasady wynagradzania kontrolerów nie tylko w Warszawie, ale w całym kraju, zmniejszając dysproporcje w poziomach przychodów między pracownikami" – podkreślono w komunikacie.

"Strony dążą do sytuacji, w której liczba godzin nadliczbowych przepracowanych w związku ze szczególnymi potrzebami pracodawcy nie będzie mogła przekraczać dla pracowników zatrudnionych na stanowisku kontrolera ruchu lotniczego 150 godzin w roku kalendarzowym, a dla informatorów służby informacji powietrznej 240 godzin w roku kalendarzowym. Przekroczenie dobowej normy czasu pracy dopuszczalne jest wyłącznie za zgodą danego pracownika operacyjnego lub w przypadku, gdy szczególna potrzeba jest następstwem zdarzenia, które nie mogło być przewidziane przez pracodawcę przed rozpoczęciem dyżuru operacyjnego przez danego pracownika" – wyjaśniono w oświadczeniu.

"Ponadto Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jest w trakcie tworzenia i wdrażania 24 postulatów dotyczących procedur bezpieczeństwa w PAŻP sformułowanych przez ZZKRL. Strony prowadzą prace nad kodeksem etyki oraz pozostałymi kwestiami socjalnymi. Rozmowy były prowadzone są w sposób merytoryczny w atmosferze wzajemnego szacunku i dialogu, z wyważeniem swoich racji i z nadzieją odbudowania wzajemnego zaufania" – podsumowano w udostępnionej informacji.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
ZZKRL wierzy w porozumienie z PAŻP jeszcze przed wakacjami

Prawo i polityka

ZZKRL wierzy w porozumienie z PAŻP jeszcze przed wakacjami

Redakcja/inf. pras. 09 czerwca 2022

PAŻP: Spokój do lipca, ale co dalej?

Infrastruktura i lotniska

PAŻP: Spokój do lipca, ale co dalej?

Łukasz Malinowski 06 maja 2022

Adamczyk: Mamy porozumienie z kontrolerami. Polacy polecą na majówkę

Prawo i polityka

Adamczyk: Mamy porozumienie z kontrolerami. Polacy polecą na majówkę

Rafał Dybiński 28 kwietnia 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5