Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

KE wyraziła zgodę na przejęcie Air Berlin przez Lufthansę


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-12-22 10:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

KE wyraziła zgodę na przejęcie Air Berlin przez Lufthansę
Fot. Air Berlin
Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie linii lotniczych Air Berlin przez Lufthansę, pomimo wcześniejszych wątpliwości, jakie miała budzić transakcja. Jeszcze na początku grudnia wskazywano, że w jej wyniku Lufthansa stanie się monopolistą na wielu trasach.
Mimo tych wątpliwości, w czwartek, 21 grudnia, Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie przewoźnika i podała, że decyzja została podjęta na podstawie unijnych przepisów dotyczących przejęć. Lufthansa zaproponowała wprowadzenie środków, które zagwarantują, że skutki przejęcia jednej ze spółek zależnych upadłej linii – Luftfahrtgesellschaft Walter (LGW), będą ograniczone dla konkurencji.

Air Berlin był drugim co do wielkości przewoźnikiem na niemieckim rynku i jedyną poważną konkurencją dla Lufthansy. Jego siatka połączeń krajowych liczyła około 250 rejsów dziennie. Przewoźnik od kilku lat przynosił straty. W ubiegłym roku linia zanotowała straty na poziomie 780 mln euro, natomiast łączny dług Air Berlin wynosi 1,2 mld euro. 

Problemem przewoźnika była konkurencja ze strony linii niskokosztowych, ale sytuacja drastycznie pogorszyła się, gdy od finansowania Air Berlin odszedł główny akcjonariusz, Etihad Airlines. Finalnie, Air Berlin ogłosiły upadek 15 sierpnia. Ostatni lot niemieckiego bankruta oznaczony numerem AB 6210 odbył się 27 października z Monachium. Air Berlin ogłosił upadłość tuż przed swoimi okrągłymi, 40 urodzinami.

Linia powstała w 1978 roku, później przejęła m.in. dba, LTU, Niki czy LG Walter. W ostatnim czasie jej udziałowcem był Etihad. Berlin i Düsseldorf były jej hubami. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Niki Lauda zainteresowany kupnem linii lotniczych Niki

Pasażer i linie lotnicze

Niki Lauda zainteresowany kupnem linii lotniczych Niki

Justyna Urbaniak 21 grudnia 2017

Jeszcze więcej rejsów Lufthansy z Gdańska

Pasażer i linie lotnicze

Jeszcze więcej rejsów Lufthansy z Gdańska

Emilia Derewienko 20 grudnia 2017

Lufthansa będzie latać z Łodzi. Pięć razy w tygodniu

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa będzie latać z Łodzi. Pięć razy w tygodniu

Emilia Derewienko 20 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5