Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Katowice: Rekordowe wyniki przewozów cargo


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-11-22 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Katowice Airport

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Katowice: Rekordowe wyniki przewozów cargo
fot. Piotr Adamczyk/Katowice Airport
W październiku 2021 roku w Katowice Airport obsłużono 3 218 ton frachtu, czyli o 1 438 ton więcej (+80,7 proc.) niż podczas tego samego okresu w 2020 roku. W trakcie dziesiątego miesiąca bieżącego roku odnotowano 511 operacji startów i lądowań frachtowców, czyli o 207 więcej (+68 proc.) niż w październiku 2020 roku.
Od stycznia do końca października 2021 r. w terminalu cargo lotniska im. Wojciecha Korfantego obsłużono w sumie 25 845 ton frachtu, czyli o 9 626 ton więcej (+59,3 proc.) niż podczas pierwszych dziesięciu miesięcy minionego roku. Od stycznia do października 2021 r. odnotowano w sumie 3 649 operacji startów i lądowań frachtowców, czyli o 1 146 więcej (+45,8 proc.) niż podczas tego samego okresu w zeszłym roku.

– Bieżący rok zamkniemy najlepszym w historii pyrzowickiego lotniska wynikiem w segmencie przewozów frachtu lotniczego. Już po dziesięciu miesiącach 2021 roku z i do Katowic Airport przewieziono zdecydowanie więcej ładunków niż w całym rekordowym minionym roku, kiedy to odnotowaliśmy 20 369 ton. W całym 2021 roku prognozujemy około 32-33 tysiące ton cargo, a także zdecydowany około 50 proc. wzrost liczby startów i lądowań frachtowców. Cargo jest ważnym filarem działalności pyrzowickiego lotniska. Od lat dbamy o rozwój tego segmentu dostarczając odpowiednią infrastrukturę. Obecnie pracujemy nad projektem drugiego terminalu towarowego, dzięki któremu zabezpieczmy przepustowość pod planowany dynamiczny rozwój działalności naszych partnerów specjalizujących się w lotniczym transporcie towarów – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Na lotniska imienia Wojciecha Korfantego regionalne bazy mają czołowi operatorzy cargo w Europie. Aktualna siatka regularnych połączeń towarowych pyrzowickiego lotniska składa się z dziesięciu tras:

 •  Mediolan-Malpensa – Katania – Pyrzowice – Madryt – Mediolan-Malpensa (Amazon)
 •  Mediolan-Malpensa – Cagliari – Pyrzowice – Paryż de Gaulle – Mediolan-Malpensa (Amazon)
 •  Pyrzowice – Hanower – Mediolan-Malpensa – Hanower – Pyrzowice (Amazon)
 •  Pyrzowice – Kolonia/Bonn – East Midlands – Kolonia/Bonn – Pyrzowice (Amazon)
 •  Frankfurt – Pyrzowice – Frankfurt (Lufthansa Cargo/RFS*)
 •  Wiedeń – Pyrzowice – Wiedeń (Lufthansa Cargo/RFS)
 •  Kolonia/Bonn – Pyrzowice – Kolonia/Bonn (UPS)
 •  Liege – Pyrzowice – Gdańsk – Ryga – Liege (FedEx/TNT)
 •  Lipsk – Pyrzowice – Lipsk (DHL Express)
 •  Paryż – Pyrzowice – Warszawa – Pyrzowice – Paryż (FedEx/TNT).

  Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad dwa miliony w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała przewiezienie 5,5 miliona podróżnych. Ostatecznie, ze względu na pandemię koronawirusa, w minionym roku zanotowano 1,44 mln pasażerów. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie ruchu czarterowego i regionalnym w przewozach cargo.
 • Podziel się z innymi:

  facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Katowice: Zimą 40 tras do 37 lotnisk w 16 państwach. Najwięcej połączeń Wizz Air

  Infrastruktura i lotniska

  Katowice: Zimą 40 tras do 37 lotnisk w 16 państwach. Najwięcej połączeń Wizz Air

  inf. pras 29 października 2021

  Katowice: Duży wzrost przewozów cargo we wrześniu

  Infrastruktura i lotniska

  Katowice: Duży wzrost przewozów cargo we wrześniu

  inf. pras 18 października 2021

   

   

   

   

   

   

  Śledź nasze wiadomości:
  Zapisz się do newslettera:
  Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
  Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


  współpraca

   Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
  © ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5