Partnerzy serwisu:
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Już 20 milionów pasażerów na wrocławskim lotnisku


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras. oprac. ad

Data publikacji:
2019-12-12 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Lotnisko Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Już 20 milionów pasażerów na wrocławskim lotnisku
fot. Lotnisko Wrocław
W tym roku jest to jedno z najważniejszych wydarzeń na lotnisku we Wrocławiu. 20-milionowy pasażer, licząc od otwarcia terminalu w 2012 roku, przyleciał wczoraj z Amsterdamu z liniami KLM. 
Samolot holenderskich linii KLM z Amsterdamu, którym przyleciał 20-milionowy pasażer wrocławskiego lotniska, wylądował w środę o godz. 13.40. Jakie znaczenie ma to wydarzenie? Przyjrzyjmy się kilku liczbom: 10-milionowego pasażera w nowym terminalu we Wrocławiu obsłużono w 2016 roku, tj. 4 lata od otwarcia nowego obiektu (2012 rok). Aby obsłużyć kolejne 10 milionów podróżnych, port potrzebował już tylko trzech lat. – Tempo wzrostu w ostatnich latach było znaczące, zrealizowaliśmy też kluczowe inwestycje infrastrukturalne. Teraz wchodzimy w etap stabilnego, dojrzałego rozwoju. Cieszy nas coraz ciekawsza oferta połączeń sieciowych i dobrze skomponowana oferta przewoźników niskokosztowych. Sukcesywnie rośnie też liczba pasażerów w ruchu krajowym oraz czarterowym, czyli z biurami podróży. Równomierny rozwój poszczególnych segmentów dobrze rokuje na przyszłość – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W tym roku zgodnie z prognozami lotnisko obsłuży ponad 3,5 miliona podróżnych, po raz kolejny bijąc swój rekord. Wrocławskie lotnisko w naturalny sposób jest portem regionalnym dla południowo-zachodniej Polski, ale już dawno zyskało również znaczenie ponadregionalne. Wśród pasażerów z Polski prym wiodą Dolnoślązacy, jednak już na drugim miejscu meldują się Wielkopolanie, a na kolejnych mieszkańcy Opolszczyzny i województwa śląskiego. Co ciekawe, coraz liczniejszą grupę pasażerów stanowią również mieszkańcy północnych Czech.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wrocław: Zimowa siatka połączeń. W sumie 55 kierunków

Pasażer i linie lotnicze

Wrocław: Zimowa siatka połączeń. W sumie 55 kierunków

Aleksander Domański 25 października 2019

Wizz Air połączy Zaporoże z trzema polskimi miastami

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air połączy Zaporoże z trzema polskimi miastami

Aleksander Domański 22 października 2019

Wrocław: Czteroprocentowy wzrost ruchu we wrześniu

Infrastruktura i lotniska

Wrocław: Czteroprocentowy wzrost ruchu we wrześniu

inf. pras. oprac. ad 08 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5