Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Jet Airways liczy na pozyskanie nowych inwestorów


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2019-04-24 13:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jet Airways liczy na pozyskanie nowych inwestorów
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Jet Airways są przekonane o pomyślnym wyniku procesu sprzedaży akcji zainicjowanej przez jego kredytodawców. Ma on potencjalnie doprowadzić do pozyskania nowych inwestorów dla uziemionej linii lotniczej. 
Jak informowaliśmy pod koniec ubiegłego tygodnia, linie lotnicze Jet Airways zawiesiły loty krajowe i międzynarodowe ze względu na trwające od miesięcy problemy finansowe – przewoźnik jest zadłużony na 1,2 mld dolarów i poszukuje źródła finansowania. Obecnie zarząd przewoźnika przygotowuje grunt do rozmów z partnerami biznesowymi, w tym leasingodawcami samolotów, w celu wznowienia działalności.

– Mamy mniej więcej cztery tygodnie na zakończenie procesu składania ofert – powiedział dyrektor generalny przewoźnika, Vinay Dube. 

Firma zażądała też wsparcia rządu w zabezpieczeniu środków na wypłatę co najmniej miesięcznej pensji pracownikom. Państwowi kredytodawcy prowadzeni przez Państwowy Bank Indii (SBI) przeprowadzają procedurę przetargową dla nowych inwestorów i mają na liście czterech konkurentów, którzy złożą teraz wiążące oferty. Kredytodawcy poinformowali linię lotniczą, że procedura przetargowa zakończy się 10 maja. Pożyczkodawcy mogą jednak stanąć w obliczu trudnych negocjacji ze strony potencjalnych inwestorów, ponieważ Jet Airways przestał działać. To nie ułatwia sprawy – delikatnie rzecz ujmując.  

25-letnia linia lotnicza wstrzymała działalność w dniu 17 kwietnia po zakończeniu ostatniego lotu tego wieczoru. Tymczasem Air India zgłosiło się do SBI z prośbą o pozwolenie na okresową dzierżawę pięciu uziemionych samolotów Boeing 777 należących do Jet Airways. 

Udział linii w rynku przewozów pasażerskich w Indiach spada od kilku miesięcy. Na początku tego roku sięgał on 14 proc. Przed całkowitym zamknięciem działalności przewoźnika wynosił on już tylko 10 proc. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Jet Airways zawiesza operacje lotnicze. Bankructwo blisko?

Biznes i przemysł

Jet Airways zawiesza operacje lotnicze. Bankructwo blisko?

Emilia Derewienko 18 kwietnia 2019

Farnborough: Jet Airways zamawiają 75 MAX-ów

Biznes i przemysł

Farnborough: Jet Airways zamawiają 75 MAX-ów

Magdalena Wosińska 17 lipca 2018

Indyjski rynek lotniczy rozrasta się. Kolejne zamówienie na 75 MAX-ów

Biznes i przemysł

Indyjski rynek lotniczy rozrasta się. Kolejne zamówienie na 75 MAX-ów

Emilia Derewienko 05 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5