Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Indigo Partners wycofał się z negocjacji w sprawie inwestycji w Wow Air


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2019-03-23 08:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Indigo Partners wycofał się z negocjacji w sprawie inwestycji w Wow Air
fot. airlinerwatach.com
Kwestia inwestycji w Wow Air powróciła do początkowej nazwy na liście zainteresowanych - Icelandair. Obie islandzkie firmy potwierdziły tę wiadomość, zauważając, że rozmowy zostały wznowione, ponieważ trzeci potencjalny inwestor - Indigo Partners - wycofał się z negocjacji.
22 marca 2019 r. Wow Air potwierdził, że Indigo Partners anulowało proponowaną inwestycję w islandzkie linie niskokosztowe, w związku z czym wszystkie negocjacje między nimi zostały przerwane.

Zamiast tego Wow Air prowadzi obecnie rozmowy z Icelandair Group i ma nadzieję, że zakończy je do 25 marca 2019 r. Tematem tych błyskawicznych negocjacji jest „zaangażowanie grupy w operacje [Wow Air]” wyjaśnia Icelandair. linie lotnicze podkreślają również, że rozmowy „będą opierać się na doktrynie prawa konkurencji dotyczącej ochrony przed upadkiem firmy” i „będą prowadzone we współpracy z władzami islandzkimi”.

5 listopada 2018 r. Icelandair Group - spółka macierzysta przewoźnika flagowego kraju - wydała krótkie oświadczenie potwierdzające umowę kupna wszystkich akcji WOW Air. Ale zaledwie trzy tygodnie później grupa wycofała się z akwizycji WOW tak niespodziewanie, jak ją ogłosiła.

Pozostawiony sam sobie, w połowie grudnia 2018 r., WOW Air rozpoczął restrukturyzację, która obejmuje zmniejszenie floty o (prawie) połowę i zwolnienie setek pracowników. Jednak linia lotnicza zauważyła, że ​​jest to środek tymczasowy.

Szacuje się, że inwestycja Indigo Partners w WOW Air wiązałaby się z (potencjalnym) wzrostem finansowym o 75 mln USD. Ale tylko wtedy, gdy obu stronom uda się sfinalizować transakcję przed upływem terminu wyznaczonego na koniec lutego 2019 roku.

Wow Air rzeczywiście wykazuje wzrosty, jeśli chodzi o liczbę przewożonych pasażerów. Od momentu założenia w 2011 r. niskokosztowy przewoźnik z powodzeniem rozwija się w Islandii, Europie i Ameryce Północnej, przewożąc ok. 2,8 mln pasażerów w 2017 r. i spodziewając się 3,6 mln podróżnych w 2018 r.

Ale po stronie finansowej wygląda to nieco gorzej. W sierpniu 2018 r. wyciekły dane pokazujące, że ​​linia lotnicza szukała inwestorów, ponieważ w 2017 r. poniosła stratę w wysokości 13,5 miliona dolarów, a w 2018 r. kolejna strata ma sięgnąć 28 milionów dolarów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
WOW Air sprzedaje 4 maszyny Air Canda

Biznes i przemysł

WOW Air sprzedaje 4 maszyny Air Canda

Aleksander Domański 31 grudnia 2018

Indigo Partners przejmie WOW Air?

Pasażer i linie lotnicze

Indigo Partners przejmie WOW Air?

Justyna Urbaniak 20 grudnia 2018

Icelandair kupuje Wow Air z nadzieją na podbój rynków międzynarodowych

Pasażer i linie lotnicze

Icelandair kupuje Wow Air z nadzieją na podbój rynków międzynarodowych

Justyna Urbaniak 06 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5