Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Imponujący czerwiec w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-07-03 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Imponujący czerwiec w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury
fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Czerwiec to rekordowy miesiąc dla Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. W ubiegłym miesiącu na lotnisku wylądował bowiem 200-tys. pasażer, licząc od jego uruchomienia. Ale to nie jedyny powód do radości dla olsztyńskiego portu. Statystyki rosną, a samo lotnisko rozwija się zgodnie z założonym planem.
200-tysięczny pasażer na olsztyńskim lotnisku obsłużony został 26 czerwca, podczas odprawy lotu czarterowego do Burgas w Bułgarii. Dla porównania, bariera pierwszych 100 tys. obsłużonych pasażerów, przełamana została na olsztyńskim lotnisku w lipcu ubiegłego roku. Kolejnych 100 tys. osób udało się tu więc obsłużyć po niepełnym roku.

Czerwiec dla lubelskiego lotniska był miesiącem wyjątkowym również dlatego, że 25 czerwca samolotem z Dortmundu przyleciał 50-tys. pasażer portu w 2018 roku. Ubiegły miesiąc był także rekordowy jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów w ciągu jednego tygodnia. Od 25 czerwca do 1 lipca na lotnisku w Szymanach obsłużono bowiem 3 205 osób.

W całym 2017 roku Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obsłużył 104 851 pasażerów, czyli o 166 proc. więcej niż w całym 2016 roku. Liczba pasażerów obsłużonych w 2017 roku w Szymanach cieszy nie tylko ze względu na spory wzrost, ale również wypełnienie założeń unijnych. Unia Europejska zobowiązała lotnisko do obsłużenia minimum 100 tys. pasażerów w ciągu całego ubiegłego roku.  

Plan na bieżący rok zakłada 120 tys. podróżnych, jak zarząd lotniska nie kryje nadziei nawet na 150 tys. obsłużonych osób.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Olsztyn: 28 mln zł wydatków na lotnisko w 2017 roku

Infrastruktura i lotniska

Olsztyn: 28 mln zł wydatków na lotnisko w 2017 roku

Justyna Urbaniak 29 czerwca 2018

Nowy prezes lotniska Olsztyn-Mazury

Infrastruktura i lotniska

Nowy prezes lotniska Olsztyn-Mazury

Justyna Urbaniak 03 czerwca 2018

Prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury rezygnuje ze stanowiska

Infrastruktura i lotniska

Prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury rezygnuje ze stanowiska

Justyna Urbaniak 24 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS