Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

IATA: Szczepionki to nie jedyny sposób na bezpieczne podróżowanie


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-04-30 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

IATA: Szczepionki to nie jedyny sposób na bezpieczne podróżowanie
fot. IATA
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) docenia oświadczenie Ursuli von der Leyen, w którym Przewodnicząca Komisji Europejskiej (KE) deklaruje swobodę podróżowania zaszczepionym obywatelom Stanów Zjednoczonych. – Rządowe modele ryzyka powinny również obejmować testy na obecność wirusa COVID-19 – uważa Willie Walsh, prezes IATA. 
– To krok we właściwym kierunku. Daje ludziom nadzieję z wielu powodów, a mianowicie do podróży, spotkania się z bliskimi, rozwijania możliwości biznesowych lub powrotu do pracy – podkreślił Willie Walsh, prezes IATA, który jednak zaznaczył, że niezbędne są szczegóły intencji przedstawicieli Unii Europejskiej.

– Konieczna jest współpraca KE z branżą. Dzięki temu linie lotnicze będą mogły racjonalniej planować rozkłady, umożliwiając bezwarunkowe podróżowanie osobom zaszczepionym, nie tylko z USA, ale również ze wszystkich krajów stosujących szczepionki, które są zatwierdzone przez European Medicines Association – wyjaśnił były prezes International Airlines Group (IAG) oraz Aer Lingus i British Airways.

– Równie istotne będą jasne, proste i bezpieczne procesy cyfrowe dotyczące świadectw szczepień. IATA Travel Pass może pomóc zarówno przemysłowi, jak i krajowym decydentom, zarządzać i weryfikować status szczepień, tak jak ma to miejsce w przypadku certyfikatów testowych. Wciąż czekamy jednak na opracowanie uznanych na całym świecie standardów cyfrowych certyfikatów szczepionek. W pierwszej kolejności konieczne jest, aby UE przyspieszyła przyjęcie takiego dokumentu. Oświadczenie przewodniczącej von der Leyen powinno dodać pilności tej pracy – stwierdził Willie Walsh.

IATA apeluje również do decydentów z Brukseli o akceptację szybkich testów antygenowych, których negatywny wynik na obecność wirusa COVID-19 powinien ułatwić przemieszczanie się z jednego kraju do innego, przynajmniej na Starym Kontynencie. – Swoboda podróżowania nie może być ograniczona tylko do tych, którzy mają dostęp do szczepień. Szczepionki to nie jedyny sposób na bezpieczne ponowne otwarcie granic. Rządowe modele ryzyka powinny również obejmować testy na obecność wirusa COVID-19 – podsumował Walsh.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
IATA: Europa dużo mówi o zrównoważonym rozwoju, ale czas na działanie

Prawo i polityka

IATA: Europa dużo mówi o zrównoważonym rozwoju, ale czas na działanie

Rafał Dybiński 21 kwietnia 2021

USA: Nie dla paszportów immunologicznych, tak dla praw i prywatności Amerykanów

Prawo i polityka

USA: Nie dla paszportów immunologicznych, tak dla praw i prywatności Amerykanów

Tomasz Śniedziewski 07 kwietnia 2021

Willie Walsh nowym dyrektorem generalnym IATA

Prawo i polityka

Willie Walsh nowym dyrektorem generalnym IATA

Emilia Derewienko 01 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5