Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

IAG: Ponad mld euro kwartalnej straty, rekord przychodów z cargo


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-05-11 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

IAG: Ponad mld euro kwartalnej straty, rekord przychodów z cargo
fot. Heathrow Airport
Linie lotnicze zrzeszone w International Airlines Group (IAG) straciły w pierwszym kwartale bieżącego roku 1,135 mld euro – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Oferowanie British Airways, Aer Lingus, Iberii, Vueling i LEVEL pozostawało na bardzo niskim poziomie 19,6 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu z 2019 roku. Pozytywnym przesłaniem jest utrzymywana na wysokim poziomie płynność finansowa. 10,5 mld euro na koniec Q1 to więcej o 200 mln euro w porównaniu z 10,3 mld euro, które odnotowano jeszcze 31 grudnia 2020.

Silny sektor cargo

Podobnie jak w przypadku innych linii lotniczych na świecie mocną stroną przewoźników z IAG był sektor przewozów cargo. 1306 takich rejsów w Q1 to znaczny wzrost w odniesieniu do 969 lotów towarowych w ostatnim kwartale minionego roku.

– Podjęliśmy zdecydowane działania, aby zbudować odporność poprzez zwiększenie płynności oraz zmniejszenie kosztów. Nasze loty cargo objęły nie tylko rozległą sieć pasażerskich połączeń międzykontynentalnych. Wykonaliśmy ponadto 1306 rejsów wyłącznie towarowych i wygenerowaliśmy dzięki temu 350 mln euro przychodu. To kwartalny rekord – nie krył satysfakcji Luis Gallego, prezes IAG.

– Pomimo wyzwań związanych z pandemią, priorytetem pozostanie bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów oraz zobowiązania klimatyczne. Do 2030 roku zrównoważonym paliwem lotniczym będziemy realizować 10 proc. lotów. Nie cofniemy się w wysiłkach zmierzających do zmniejszenia emisji CO2 – zapowiada Gallego.

Szczepienia, testy i cyfrowe paszporty podstawą ożywienia

– Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby uzyskać silniejszą pozycję konkurencyjną. Jesteśmy gotowi na proces odnowy, ale potrzebujemy spełnienia koniecznych warunków, takich jak korytarze podróżowania między krajami bez żadnych ograniczeń oraz udane wdrożenia programów szczepień, a także niedrogie i skuteczne testy, które zastąpią kwarantannę – apeluje prezes IAG.

– Bezpieczne przemieszczanie się osób mogą zapewnić również cyfrowe paszporty. Nie mam wątpliwości, że lotnictwo odegra kluczową rolę w ponownym ożywieniu gospodarek. Poziom stłumionego popytu jest wysoki, a podróże powietrzne to podstawa globalnego przemysłu, który daje 13 mln miejsc pracy w samej tylko Europie – podsumował Gallego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
O’Leary: IAG nie przetrwa jako właściciel British Airways po Brexicie

Pasażer i linie lotnicze

O’Leary: IAG nie przetrwa jako właściciel British Airways po Brexicie

Emilia Derewienko 08 grudnia 2020

Walsh (były prezes IAG): Branża lotnicza nigdy nie wróci do czasów sprzed pandemii

Pasażer i linie lotnicze

Walsh (były prezes IAG): Branża lotnicza nigdy nie wróci do czasów sprzed pandemii

Emilia Derewienko 22 września 2020

Cztery miliardy euro półrocznej straty IAG

Biznes i przemysł

Cztery miliardy euro półrocznej straty IAG

Rafał Dybiński 03 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5