Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Horała zmienia ministerstwo. CPK przejdzie pod nadzór Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2022-04-20 20:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Horała zmienia ministerstwo. CPK przejdzie pod nadzór Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej
fot. ZDG TOR
Rusza proces przenoszenia programu CPK z Ministerstwa Infrastruktury (MI) do resortu odpowiedzialnego za fundusze i politykę regionalną. Marcin Horała został powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR), ale pozostał również na dotychczasowym stanowisku w MI.
O powołaniu Marcina Horały pełniącego dotychczas funkcję sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego na kolejne stanowisko poinformowało MFiPR.

„Rozpoczynamy proces przeniesienia programu CPK z Ministerstwa Infrastruktury do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Wymaga to zmian ustawowych, w okresie przejściowym do zakończenia procesu legislacyjnego, będę również nadal pełnił swoje obowiązki w Ministerstwie Infrastruktury” – napisał z kolei na Twitterze Marcin Horała.
– Obecnie jestem jednocześnie sekretarzem stanu i w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz w Ministerstwie Infrastruktury. Wiąże się to z tym, że trwa proces legislacyjny dotyczący zmiany ustawy o działach i specustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, zgodnie z którym pełnomocnik rządu ds. CPK oraz cały pion CPK zostaną przeniesione z Ministerstwa Infrastruktury do resortu funduszy – uzupełnił w wypowiedzi dla PAP Horała.


Horała podkreśla przy tym, że nie będzie otrzymywał dodatkowego wynagrodzenia w związku z objęciem nowego stanowiska.

Kila dni temu Horała zapowiedział odejście z funkcji pełnomocnika rządowego ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, jeśli inwestycja nie powstanie do 2027 roku. Podkreślał również, że jest zadowolony z dotychczasowych postępów prac.–Mamy już 1300 km linii kolejowych w zaawansowanych pracach przygotowawczych. Dla samego lotniska master plan, za chwilę kolejne zawężenie terenu inwestycji. Kwestią niewielkiej liczby miesięcy gotowy wniosek o decyzję środowiskową – wyliczał.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Słowacja tnie kolejowe połączenia

Pasażer i linie lotnicze

Słowacja tnie kolejowe połączenia

18 czerwca 2022

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

Biznes i przemysł

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

18 czerwca 2022

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

Pasażer i linie lotnicze

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

18 czerwca 2022

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

Biznes i przemysł

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

17 czerwca 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5