Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Hitachi Rail pozyska część kolejową Thales


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-08-05 14:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Hitachi Rail pozyska część kolejową Thales
Fot. Cinerama14, GFDL
Koncern obronno-lotniczy Thales oraz Hitachi Rail zawarły 4 sierpnia porozumienie dotyczące rozpoczęcia negocjacji w sprawie sprzedaży segmentu sygnalizacji kolejowej (GTS) należącego do francuskiej grupy. Wartość umowy sięga 1,66 mld euro.
Transakcja ma zostać zamknięta pod koniec przyszłego roku, po tym jak stosowne organy regulacyjne i antymonopolowe wydadzą odpowiednie zgody. Wówczas podana zostanie również ostateczna kwota sprzedaży oddziału Thales GTS, który w 2020 roku wypracował 1,6 mld przychodów i zatrudnia 9000 pracowników w 42 krajach, a jego najważniejsze siedziby mieszczą się we Francji, Kanadzie i Niemczech.

Agencja Reutera informowała wcześniej, że francuska grupa zamierza skupić swoją działalność na lotnictwie i obronności. Zbyt szeroki zakres działalności wywoływał bowiem kontrowersje wśród akcjonariuszy. Potwierdził to jeszcze przed planowaną transakcją Patrice Caine, prezes Thales. – To dla nas ważne posunięcie strategiczne. Dzięki niemu będziemy mogli skupić się na rozwoju naszych trzech głównych sektorów, jakimi są lotnictwo, obronność i bezpieczeństwo. W ten sposób umocnimy swoją pozycję na świecie – przekonywał Caine.

Hitachi Rail spodziewa się po finalizacji transakcji wzrostu przychodów z produkcji systemów sygnalizacji kolejowej dzięki rozszerzeniu działalności na całym świecie i ulepszonej ofercie. To pozwoli firmie stać się globalnym liderem na rynku w tym sektorze. Szacowane przychody na 2026 rok zakładają 7,7 mld euro.

– To ekscytująca okazja dla zespołów Hitachi Rail i Thales GTS, aby stworzyć nową jakość dla klientów, miast i pasażerów na całym świecie. Nie tylko zwiększymy zasięg naszej podstawowej oferty, ale połączymy również nasze możliwości techniczne i cyfrowe. Dzięki temu staniemy się silnym i ważnym graczem w globalnej skali – podkreślił Andrew Barr, prezes Hitachi Rail. – Wybraliśmy najlepszego partnera, który zapewni pomyślny i długoterminowy oraz zrównoważony rozwój działalności w segmencie sygnalizacji kolejowej – dodał Philippe Keryer, wiceprezes wykonawczy ds. rozwoju i technologii Thales.

Thales jest jednym z najważniejszych dostawców urządzeń sterowania ruchem kolejowym w Europie, obecnym również na polskim rynku. Oferuje również systemy poboru opłat i ochrony przed cyberatakami.

Ponad połowa biznesu Thales to sektor obronny. Na rynku lotniczym dostarcza m.in. systemy wspomagania kontroli lotów, a także rozrywki pokładowej, jak również bierze udział w produkcji myśliwców czy eksploracji kosmosu. W notowanej na paryskiej giełdzie spółce udziały ma również francuski skarb państwa. Na świecie Thales zatrudnia 80 tysięcy osób i w 2019 roku osiągnął 18,4 mld euro przychodów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Technologie Thales umożliwią skrócenie kontroli lotniskowych

Infrastruktura i lotniska

Technologie Thales umożliwią skrócenie kontroli lotniskowych

Redakcja/inf. pras. 22 lipca 2021

Thales i Inetum zabezpieczają hiszpańskie lotniska

Infrastruktura i lotniska

Thales i Inetum zabezpieczają hiszpańskie lotniska

Redakcja/inf. pras. 04 maja 2021

Thales chce sprzedać część kolejową

Biznes i przemysł

Thales chce sprzedać część kolejową

Jakub Madrjas 29 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5