Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Grupa LATAM: Ponad 500 mln dolarów przychodów, duży wzrost cargo


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-11-14 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grupa LATAM: Ponad 500 mln dolarów przychodów, duży wzrost cargo
fot. LATAM Brasil
Grupa LATAM wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku przychody na poziomie 512,9 mln dolarów. Kwota była jednak niższa o 80,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Oferowanie południowoamerykańskich linii lotniczych spadło aż o 95 proc. w odniesieniu do tego samego kwartału 2019 roku.
Restrukturyzująca się grupa LATAM, oprócz regularnych lotów w Brazylii, Chile i Paragwaju, wznowiła ostatnio usługi również w Kolumbii, ale wcześniej zaprzestała całkowicie działalności w Argentynie, gdzie wciąż obowiązuje wciąż nałożony jeszcze w marcu zakaz lotów krajowych i międzynarodowych.

Południowoamerykańska firma zanotowała w trzecim kwartale bieżącego roku stratę w wysokości 573,1 mln dolarów. Pozytywnym akcentem ogłoszonych wyników jest natomiast wzrost przychodów z przewozów cargo o 20 proc.

Flota grupy LATAM składa się aktualnie z 317 samolotów z czego 302 maszyny są wykorzystywane do lotów komercyjnych. Poza tym jedenaście frachtowców realizuje rentowne usługi cargo, a kolejne cztery są podnajmowane. Zarządzający liniami lotniczymi z Południowej Ameryki nie wykluczają jednak kolejnej redukcji floty.

Oszczędności na poziomie 25 mln dolarów wygenerowały cięcia płac. Kwoty przeznaczone na wynagrodzenia pracowników zmniejszyły się o 56,1 proc. Część zatrudnionych pozostaje na bezpłatnych urlopach.

Grupa LATAM w ciągu ostatnich kilku miesięcy podjęła się kilku ciekawych inicjatyw na półkuli zachodniej. Ostatnią z nich była umowa code-share, którą podpisano z Aeromexico. Wcześniej zależna LATAM Brasil zawarła również umowę code-share z tanimi liniami lotniczymi Azul. Poza tym w najgorszym momencie pandemii na obszarze Ameryki Południowej skonfigurowane samoloty pasażerskie grupy LATAM przetransportowały ponad 46 tys. ton ładunków pilnej potrzeby.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Meoni: Loty do Argentyny możliwe w październiku

Prawo i polityka

Meoni: Loty do Argentyny możliwe w październiku

Rafał Dybiński 13 września 2020

Powrót lotów do Argentyny najwcześniej za dwa miesiące

Prawo i polityka

Powrót lotów do Argentyny najwcześniej za dwa miesiące

Rafał Dybiński 14 sierpnia 2020

14 linii lotniczych już upadło. COVID-19 zmierza po następne

Biznes i przemysł

14 linii lotniczych już upadło. COVID-19 zmierza po następne

Rafał Dybiński 29 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5