Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Grupa Aerofłot: Wyniki przewozowe za luty


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-03-25 11:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ ruaviation.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grupa Aerofłot: Wyniki przewozowe za luty
fot. Aleksander Markin/ Flickr
Grupa Aerofłot podała swoje wyniki przewozowe za luty 2019 roku. W drugim miesiącu tego roku członkowie Grupy przewieźli 3,9 mln pasażerów, co daje wzrost na poziomie 17,2 procent licząc rok do roku. Sam Aerofłot obsłużył w tym czasie 2,6 mln podróżnych, co oznacza wzrost o 15,9 procent rok do roku.
Ruch pasażerski grupy (RPK – zrealizowane pasażerokilometry) Grupy wzrosły o 17,5 procent, samego Aerofłotu o 11,5 procent. Oferowanie liczone w ASK (dostępne pasażerokilometry) liczone dla całej Grupy zwiększyło się o 18,4 procent. Ten współczynnik Aerofłotu urósł w lutym o 12,5 procent.

Współczynnik wypełnienia maszyn linii należących do całej Grupy spadł o 0,6 punktu procentowego do poziomu 77,5 procent. Nieco większy spadek zaliczył Aerofłot, bo o 0,7 punktu procentowego. Wypełnienie miejsc pasażerskich w samolotach przewoźnika na koniec lutego liczył 75,3 procent.

W najkrótszym miesiącu roku flota Grupy licząca na 28 lutego 367 samolotów (w tym 253 Aerofłotu) wzbogaciła się o jednego airbusa A320. Wycofany ze służby został za to A319.

Wzrosty przewozowe największego rosyjskiego przewoźnika jakim jest Grupa Aerofłot nie przekładają się na zwiększenie się zysków. W 2018 Grupa Aerofłot, która przewiozła  55,7 miliona osób, co stanowi wzrost o 11,1 procent w porównaniu do 2017 roku, odnotowała 5,7 mld rubli (82 mln dolarów) zysku netto, co stanowił spadek o 75 procent w porównaniu do 23 mld rubli (348 mln dolarów) zysku wypracowanego w 2017 roku. Zmniejszenie zysków Grupy władze tejże przypisują wyższym cenom paliw i stratom z tytułu różnic kursowych związanych z deprecjacją rubla.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Grupa Aerofłot: 75-proc. spadek zysku netto w 2018 roku

Biznes i przemysł

Grupa Aerofłot: 75-proc. spadek zysku netto w 2018 roku

Redakcja 08 marca 2019

Wyniki przewozowe Grupy Aerofłot

Biznes i przemysł

Wyniki przewozowe Grupy Aerofłot

Aleksander Domański 15 lutego 2019

Norwegian nie ustaje w próbach otwarcia dla siebie tras nad Syberią

Prawo i polityka

Norwegian nie ustaje w próbach otwarcia dla siebie tras nad Syberią

Aleksander Domański 28 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5