Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Greater Bay Airlines planują ponad 100 tras w Azji

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-01-2021
Ostatnia modyfikacja:
29-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER I LINIE LOTNICZE
Greater Bay Airlines planują ponad 100 tras w Azji
fot. HKIA
Greater Bay Airlines złożyły wniosek o obsługę ponad 100 miast w regionie Azji i Pacyfiku. Startup z Hongkongu jest coraz bliżej rozpoczęcia działalności komercyjnej.

Przewoźnik z Delty Rzeki Perłowej wystąpił do stosownego regulatora o prawa do obsługi 104 regularnych tras. Rejsy z Hongkongu będą realizowane boeingami 737-800.

48 z planowych połączeń dotyczy Chin. Na liście szykowanych destynacji są takie miasta jak Pekin, Chengdu, Hangzhou i Szanghaj. Trzynaście tras dotyczy Japonii, w tym do Tokio i Osaki, a sześć do Tajlandii, w tym oczywiście Bangkok.

Nowe linie lotnicze zamierzają również obsługiwać destynacje w Kambodży, Indonezji, Malezji, Korei Południowej, Wietnamie oraz na Tajwanie i Filipinach. Po jednym połączeniu do Hongkongu zyskają również takie kraje jak Bangladesz, Brunei, Indie, Nepal i Singapur.

Prawa do wyżej wymienionych tras zostały udostępnione po zrzeczeniu się ich przez Cathay Dragon. Regionalny przewoźnik zakończył działalność w październiku ubiegłego roku w ramach szerszej restrukturyzacji Cathay Pacific. Pracę straciło wówczas ponad 5000 osób. Samoloty Cathay Dragon latały przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 do ponad 50 destynacji w piętnastu krajach regionu, realizując w najlepszym momencie ponad 1100 rejsów tygodniowo.

Greater Bay Airlines zostały założone przez Billa Wong Cho-bau. Chiński potentat nieruchomości jest również właścicielem Donghai Airlines z siedzibą w Shenzhen. Prezesem nowych linii lotniczych został z kolei mianowany na początku stycznia bieżącego roku Algernon Yau Ying-wah. To były prezes upadłych Cathay Dragon. Startup z Hongkongu wystąpił o stosowny certyfikat przewoźnika lotniczego w lipcu ubiegłego roku. Na początku zamierza realizować połączenia trzema boeingami 737-800. Flota nowych linii lotniczych ma się powiększyć do 30 maszyn w ciągu pięciu lat. Wówczas ma już zatrudniać 3000 pracowników.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Christchurch ponownie powitało A380 linii Emirates

Pasażer i linie lotnicze

Christchurch ponownie powitało A380 linii Emirates

inf. pras. 28 marca 2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Christchurch ponownie powitało A380 linii Emirates

Pasażer i linie lotnicze

Christchurch ponownie powitało A380 linii Emirates

inf. pras. 28 marca 2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5