Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Główne rosyjskie lotnisko przygotowuje się do budowy nowego terminala


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-07-06 13:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Główne rosyjskie lotnisko przygotowuje się do budowy nowego terminala
fot. Fiodor Borisow, wikimedia
Międzynarodowy port lotniczy Szeremietiewo (SVO), najbardziej ruchliwe lotnisko Rosji, osiągnął kolejny kamień milowy rozwoju, zatwierdzając strategiczną budowę północnego terminalu lotniska. Glavgosexpertiza, rosyjskie władze państwowe odpowiedzialne za nadzór projektu, dały zielone światło projektowi.
Przeznaczony do obsługi międzynarodowych podróżnych nowy terminal będzie oferował roczną przepustowość sięgającą około 15 milionów pasażerów, wykorzystując całkowitą powierzchnię wynoszącą 114 800 metrów kwadratowych.

Zastąpi on obecnie rozebrany Terminal C, wykorzystywany przede wszystkim do międzynarodowych operacji czarterowych do czasu zamknięcia w kwietniu 2017 r. Celem zatwierdzonego projektu, który jest integralną częścią długofalowego programu rozwoju portu lotniczego, jest bezproblemowo zintegrować terminal C z niedawno otwartym krajowym terminalem B, wykorzystując sieć zewnętrznych i podziemnych połączeń komunikacyjnych, zwiększając w ten sposób łączną pojemność tak zwanego kompleksu północnego do 35 milionów pasażerów rocznie do 2019 r. Łączna powierzchnia podłogi dwóch terminali będzie wynosić 225 000 metrów kwadratowych.

Zaledwie kilka tygodni temu w Szeremietiewie wybudowana została nowa płyta postojowa dla samolotów General Aviation. Płyta przystosowana została do obsługi maksymalnie 25 takich maszyn.

W pierwszych pięciu miesiącach tego roku SVO obsłużyło 16,28 miliona pasażerów, co stanowi wzrost o 12,4 procent w porównaniu z analogicznym okresem 2017 roku. W tym samym czasie ruch na lotnisku (liczba startów i lądowań) wzrósł o 14,1 procent do 134 000.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Embraer oficjalnie z Boeingiem. Umowa na 4 mld dolarów

Biznes i przemysł

Embraer oficjalnie z Boeingiem. Umowa na 4 mld dolarów

Magdalena Wosińska/ Łukasz Malinowski 06 lipca 2018

„Warszawa: Solidarność Baranów”. Gorąca dyskusja w sejmowej komisji

Infrastruktura i lotniska

„Warszawa: Solidarność Baranów”. Gorąca dyskusja w sejmowej komisji

Jakub Madrjas 06 lipca 2018

Moskiewskie lotniska nie są gotowe na mundial

Infrastruktura i lotniska

Moskiewskie lotniska nie są gotowe na mundial

Magdalena Wosińska 06 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5