Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Gdańszczanie z łatwiejszym dojazdem do lotniska. Wydłużenie trasy autobusu nr 169


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras./ Redakcja

Data publikacji:
2019-07-19 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy Gdańsk

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańszczanie z łatwiejszym dojazdem do lotniska. Wydłużenie trasy autobusu nr 169
fot. B. Art Media/ Port Lotniczy Gdańsk
Jak podaje Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, wraz z początkiem roku szkolnego Oliwa, Osowa i Klukowo zyskają kolejne bezpośrednie połączenie do portu lotniska. 
Od początku września 2019 r. nastąpi wydłużenie trasy linii autobusowej 169. Autobusy pojadą od przystanku Osowa Przesypownia ulicami: Barniewicką – Nowy świat – Galaktyczną – Radarową – Słowackiego, do Portu Lotniczego Gdańsk. Wydłużenie linii 169 ułatwi dotarcie do mieszkań oraz zakładów pracy, umożliwi dotarcie do szkoły w Klukowie uczniom z Osowej. Oliwa zyska dodatkowe bezpośrednie połączenie z portem lotniczym – oprócz istniejącej linii 122 mieszkańcy i turyści dojadą na lotnisko linią 169. Wydłużenie trasy z automatu przełoży się również m.in. na możliwość łatwiejszych przesiadek mieszkańców Osowej w kierunku Wrzeszcza. Z wydłużenia linii 169 skorzystają więc przede wszystkim mieszkańcy Oliwy, Osowej i Klukowa.

– Na wydłużenie linii 169 złożyło się kilka czynników. W efekcie zakończonych prac drogowych na Osowej zyskaliśmy tam nową nawierzchnię ulic i nową infrastrukturę, co umożliwiło skierowanie autobusów na nową trasę. Kolejny to rosnąca liczba mieszkańców Osowej oraz zlokalizowanych w tym rejonie pracowników zakładów pracy, w tym zagłębia informatycznego, usytuowanego nieopodal lotniska – wymienia z-ca prezydenta Gdańska, Piotr Borawski. – To wszystko zrodziło konkretne wyzwania, którym chcemy sprostać, polepszając ofertę komunikacyjną w tej części miasta. Dziękuję serdecznie za tę inicjatywę radnym miasta oraz dzielnic Osowej i Matarni – dodaje Borawski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rusza drugi przetarg na na rozbudowę terminala w Gdańsku

Infrastruktura i lotniska

Rusza drugi przetarg na na rozbudowę terminala w Gdańsku

Aleksander Domański 24 czerwca 2019

Gdańsk: Pierwszy elektryczny autobus na polskim lotnisku

Infrastruktura i lotniska

Gdańsk: Pierwszy elektryczny autobus na polskim lotnisku

Emilia Derewienko 25 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5