Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Gallego: iTEC to żywy organizm, zarządzający nieograniczoną przestrzenią powietrzną


Wstecz Dalej

Autor:

Leonard Dolecki

Data publikacji:
2016-07-27 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfarstruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gallego: iTEC to żywy organizm, zarządzający nieograniczoną przestrzenią powietrzną
fot. Indra Sistemas
– iTEC to narzędzi, które pozwala zarządzać przestrzenią powietrzną całej Europy. Wspaniałe jest to, że każdy kraj, który dołączy do systemu będzie go rozwijał wprowadzając własne rozwiązania – mówi w rozmowie z portalem „RynekInfrastruktury.pl” Rafael Gallego, dyrektor generalny firmy Indra. Podczas wczorajszego spotkania Polska podpisała umowę, która jest pierwszym krokiem do dołączenia do międzynarodowej sieci.
– iTEC bazuje na badaniu trajektorii lotów wszystkich samolotów na danym terenie i następnie opracowywaniu tras kolejnych maszyn. Wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie oparte o trajektorię 4D czyli trzy wymiary oraz czas – mówił Rafael Gallego. – Pozwala na obsłużenie rosnącego ruchu lotniczego – dodaje.

Najważniejszym aspektem całego systemu są dane. iTEC zbiera informacje o wszystkich lotach w regionie i wykorzystuje je do zarządzania całą przestrzenią lotniczą. – Nasz system bazuje na interoperacyjności. Oznacza to, że wykorzystuje dane ze wszystkich możliwych systemów – komentuje przedstawiciel firmy Indra. – W wymianie informacji najważniejsze jest oczywiście ich bezpieczeństwo. Ma ono u nas najwyższy priorytet – informuje.

Szef hiszpańskiej firmy chwalił także współpracę z Polską oraz Litwą. – Kooperacja z Polską i Litwa, które należą do Baltic FAB przebiegała wyśmienicie. iTEC ma tą współpracę udogodnić. Wspólnie dążymy do uruchomienia systemu w kolejnych krajach – komentował.

Wczoraj umowy podpisała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Oro Navigacija. Dla obu organizacji oznaczają one przystąpienie do Sojuszu iTec, który skupia wszystkie najważniejsze instytucje obsługujące służby ruchu lotniczego w Europie, w tym m.in. z Wielkiej Brytanii (NATS), Niemiec (DFS), Hiszpanii (ENAIRE), Holandii (LVNL) czy Norwegii (Avinor).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rząd odłożył temat CPK. Wild: Potrzebne dodatkowe ustalenia

Infrastruktura i lotniska

Rząd odłożył temat CPK. Wild: Potrzebne dodatkowe ustalenia

Leonard Dolecki 26 września 2017

W wakacje ponad milion podróżnych na krakowskim lotnisku

Pasażer i linie lotnicze

W wakacje ponad milion podróżnych na krakowskim lotnisku

Redakcja 26 września 2017

Komorek: W 2024 r. Ryanair przekroczy barierę 200 mln pasażerów rocznie

Pasażer i linie lotnicze

Komorek: W 2024 r. Ryanair przekroczy barierę 200 mln pasażerów rocznie

Roman Czubiński 26 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5