Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Fracht FWO umacnia pozycję lidera dostaw ładunków ponadnormatywnych


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-07-04 07:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Grupa Fracht

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Fracht FWO umacnia pozycję lidera dostaw ładunków ponadnormatywnych
fot. Fracht FWO
Fracht FWO, operator logistyczny dla przemysłu, wykorzystuje globalny wzrost popytu na usługi lotnicze, rozwijając w tym obszarze transporty ładunków ponadnormatywnych. Na przełomie maja i czerwca firma zorganizowała kolejną w tym roku dostawę przesyłki ciężkiej frachtem lotniczym. Przewożonym ładunkiem była blisko 2,5-tonowa maszyna do wytłaczania elementów z tworzywa sztucznego do linii produkcyjnej w USA.
Od początku roku wzrasta znaczenie frachtu lotniczego w globalnych łańcuchach dostaw, co wynika m.in. z ograniczeń i wzrostu cen w transporcie morskim oraz braku dostępności kontenerów. Tendencję potwierdzają najnowsze dane IATA dotyczące światowego rynku air cargo, wskazujące po pierwszych czterech miesiącach tego roku 12 proc. wzrost CTK (tonokilometrów) wobec kwietnia 2019 (dla porównania wzrost CTK w styczniu wyniósł 1,1 proc.) oraz wolumenów ładunków lotniczych w ujęciu miesiąc do miesiąca o 5 proc., przekraczających poziom z sierpnia 2018 r.

W prawie wszystkich regionach świata, z wyjątkiem Ameryki Łacińskiej, zwiększył się popyt na lotnicze przewozy towarowe, najwięcej w Afryce (30,6 proc.) i Ameryce Płn. (25,6 proc). Zdaniem analityków IATA,
rozwój lotniczych przewozów towarowych wspiera silne ożywienie gospodarcze i korzystna dynamika łańcuchów dostaw. W tym także bardzo niski poziom zapasów oraz bardziej konkurencyjne ceny w stosunku do morskich i kolejowych frachtów ładunków skonteneryzowanych.

– Znaczące ożywienie w przewozach towarowych air cargo wpływa też na większe zainteresowanie usługami transportu lotniczego w dostawach ładunków ponadnormatywnych. Zwłaszcza są one atrakcyjne dla linii produkcyjnych, gdzie zawsze liczył się szybki czas realizacji. Duży wzrost zleceń odnotowujemy szczególnie na kierunkach takich jak m.in. Brazylia, czy USA, gdzie najczęściej przewożone są części turbin parowych, linii produkcyjnych dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego – wyznała Justyna Czerwińska, kierownik działu spedycji lotniczej, Fracht FWO Polska.

Ekspresowa dostawa maszyny do USA

W ostatnim czasie Dział Spedycji Lotniczej Fracht FWO zrealizował kolejną dostawę ładunku ponadgabarytowego. To ważąca blisko 2,5 tony maszyna do wytłaczania elementów z tworzywa sztucznego dla jednego z największych producentów artykułów higieniczno-kosmetycznych w USA. Dostawa do amerykańskiego klienta, przez lotnisko w Łodzi do Los Angeles, organizowana była pod presją czasu i w ekspresowym tempie. Zgodnie z wytycznymi linii lotniczych, wytłaczarkę umieszczono w specjalnie zaprojektowanym drewnianym stelażu, co zapobiegało przesunięciom na pokładzie samolotu. Ładunek najpierw dostarczono na lotnisko w Łodzi, a po odprawie na lotnisko w belgijskim Liege. Tu przeładowano go na samolot frachtowy lecący bezpośrednio do Los Angeles. Za obsługę handlingową odpowiadał agent handlingowy LCJ Cargo.

Air cargo dla przemysłu i produkcji

Do klientów Fracht FWO należą największe firmy z branży przemysłowej i produkcyjnej, dla których operator dostarcza m.in. maszyny, linie produkcyjne i ich elementy. Wsparciem przy organizacji dostaw lotniczych (door-to-door, door-to-airport, airport-to-door, airport-to-airport, czartery) jest doświadczenie i globalna sieć partnerska Grupy Fracht, obejmująca ok. 300 biur w portach lotniczych w ponad 50 krajach na świecie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Fracht FWO Polska zwiększa zatrudnienie i przedstawia kierunki rozwoju

Biznes i przemysł

Fracht FWO Polska zwiększa zatrudnienie i przedstawia kierunki rozwoju

Redakcja/inf. pras. 16 lutego 2021

Fracht FWO stale zwiększa wolumeny aircargo

Biznes i przemysł

Fracht FWO stale zwiększa wolumeny aircargo

Redakcja/inf. pras. 12 listopada 2020

Grupa Fracht uruchamia nowy oddział w Kanadzie

Biznes i przemysł

Grupa Fracht uruchamia nowy oddział w Kanadzie

inf. pras. 22 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5