Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Firma DHL Express ogłoszona najlepszym pracodawcą Europy w 2021 r.


Wstecz Dalej

Autor:

Tomasz Śniedziewski

Data publikacji:
2021-09-23 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Firma DHL Express ogłoszona najlepszym pracodawcą Europy w 2021 r.
Fot: Deutsche Post DHL Group
W wymagającym dla wszystkich przedsiębiorstw oraz branży logistycznej 2021 r., firma DHL Express zajęła pierwsze miejsce w corocznym rankingu Great Place to Work przygotowywanym wspólnie z Grupą The Economist. To rezultat znaczących inwestycji w pracowników, komentują władze spółki.
Pierwsze miejsce na podium w tegorocznym rankingu oznacza znaczący awans w porównaniu z 2021 r. kiedy to firma DHL Express zajęła 10. miejsce. Od tamtej pory w spółka znacząco poprawiła zaangażowanie na rzecz pozytywnego środowiska pracy oferującego wsparcie swoim pracownikom.

- Jesteśmy zachwyceni, że wspólnie z naszymi pracownikami stworzyliśmy możliwie najlepsze miejsce pracy. Podróż ku osiągnięciu tego celu z pewnością była maratonem, a nie sprintem - zdobycie uznania jako najlepsze miejsce do pracy jest wynikiem zrównoważonych starań by budować środowisko pracy, które motywuje, ceni i rozwija naszych pracowników - powiedział Alberto Nobis, prezes DHL Express w Europie.

Nagroda w szczególnym czasie pandemii

Okres pandemii koronawirusa przyniósł wielu branżom gospodarki ogromne zmiany. Przez ten czas byliśmy świadkami dynamicznej sytuacji w oferowaniu na rynku oferowania cargo lotniczego, morskiego, wzrostu cen transportu morskiego, czy wzmożonego popytu na transport niektórych kategorii towarów, np. elektroniki czy artykułów medycznych. Wszystko to odbijało się na kształcie globalnych łańcuchów dostaw, stanowiąc ciągłe wyzwanie dla firm działających w branży logistycznej oraz spedycji, takich jak DHL Express.

- Nasi pracownicy wykonują niesamowitą pracę udowadniając, że robią więcej niż jest od nich wymagane, szczególnie w okresie ostatniego 1,5 roku. Dzięki nim, w czasie pandemii możliwe było prowadzenie globalnego handlu oraz wpieranie społeczeństw, w których prowadzimy działalność. Pracownicy czerpią motywację z istniejącej od dawna w naszej firmie kultury doceniania wkładu, która również miała odzwierciedlenie w poziomie satysfakcji z pracy. Sercem naszej działalności są ludzie - dodał Nobis.

DHL Express przywiązuje wielką wagę do doceniania wkładu swoich pracowników. To dlatego każdego roku firma inwestuje dziesiątki milionów euro w pracowników na całym świecie. Szczególnie dobrze przyjmowane są liczne inicjatywy firmy: "DHL's Got Heart” pozwala pracownikom wspierać cele, na których im szczególnie zależy, z kolei “DHL4her” wspiera i promuje kobiety. Wszechstronny program szkoleń "Certified International Specialist" (CIS) dostarcza pracownikom wiedzy potrzebnej do świadczenia najwyższego poziomu obsługi klientów. Dzięki tym, oraz innym inicjatywom, DHL stale poprawia warunki pracy swoich pracowników, czytamy w komunikacie prasowych spółki.

Wyraźnie dostrzegamy, jak ważne jest inwestowanie w naszych pracowników. Nasza zasada mentorska “Łączyć Ludzi. Poprawiać życie” ma zastosowanie do naszych klientów oraz pracowników. Uważamy za niezbędne nie tylko dostrzeganie zaangażowania naszych pracowników, ale również zachęcanie ich do angażowania się - powiedziała Farnaz Ranjbar, starsza wiceprezydent HR na Europę w DHL Express.

Nowe standardy troski o pracowników

By znaleźć się na liście Best Workplace in Europe, przedsiębiorstwo musi brać udział w narodowej liście Great Place to Work's Best Workplaces. Wpisanie na te listy odbywa się na podstawie wyników anonimowych ankiet przeprowadzanych wśród pracowników, w których oceniane jest zaufanie, innowacyjność, wartości spółki oraz przywództwo. Spółki oceniane są również na podstawie tego, jak dobrze tworzą one środowisko pracy “For All”, które uwzględnia wszystkich pracowników, niezależnie od tego kim są i czym się zajmują. W tym roku, trwająca pandemia koronawirusa zapalenia płuc COVID-19 spowodowała, że w szczególnym zainteresowaniu znalazło się dobre samopoczucie fizyczne oraz psychiczne pracowników i pracodawców.

- Ranking Best Workplaces in Europe ustalił nowe standardy troski o pracowników w różnych branżach. Te firmy kierowane są przez liderów, którzy są dumni ze spierania potrzeb swoich pracowników. Tworzą elastyczne środowiska pracy, w których każdy może się rozwijać, niezależnie od tego kim są i czym się zajmują. Gratulacje dla laureatów Best Workplaces in Europe w 2021 r. - powiedział Michael C. Bush, prezes Great Place to Work.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Katowice: Coraz lepsze wyniki cargo. "2021 rok będzie rekordowy"

Infrastruktura i lotniska

Katowice: Coraz lepsze wyniki cargo. "2021 rok będzie rekordowy"

Rafał Dybiński 26 sierpnia 2021

Pierwsze w pełni elektryczne samoloty towarowe we flocie DHL Express

Biznes i przemysł

Pierwsze w pełni elektryczne samoloty towarowe we flocie DHL Express

Redakcja/inf. pras. 03 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5