Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Finnar stawia na Azję, Topi Mannera i Danish Air Transport


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2018-09-07 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ prtl.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Finnar stawia na Azję, Topi Mannera i Danish Air Transport
I do Azji.fot. Flickr
Ostatnie dni przyniosły dwie ciekawe informacje od jednej z najstarszej linii lotniczych świata. Narodowy finlandzki przewoźnik na następne lato zapowiedział dodanie nowych połączeń na wielu popularnych azjatyckich trasach. Za realizację tego planu będzie odpowiedzialny Topi Manner, który z początkiem stycznia 2019 obejmie stery w firmie.
Linie chcą zwiększyć w sezonie letnim swoją przepustowość w połączeniach z Japonią o 15% a z Chinami o 12%. – Kontynuujemy realizację naszej strategii rozwoju, a nowe połączenia jeszcze bardziej wzmacniają naszą ofertę na kluczowych rynkach azjatyckich – mówi Juha Järvinen, dyrektor handlowy Finnaira. – Liczba podróży między Azją a Europą stale rośnie w ostatnich latach i spodziewamy się, że ta tendencja utrzyma się w przyszłości.

Więcej Finnair nad Japonią

Trzy cotygodniowe połączenia pojawią się na trasie Helsinki – Osaka, co oznacza, że Finnair obsłuży w sumie dziesięć cotygodniowych lotów między Helsinkami a Osaką w sezonie letnim. 

Kontynuując sukces dwóch codziennych lotów do Tokio w lecie 2018, Finnair będzie obsługiwał dwa razy dziennie loty do Tokio przez cały sezon letni 2019 r., doda również trzecie codzienne połączenie podczas japońskiego święta Złotego Tygodnia – odpowiednika naszej majówki, gdy na przełomie kwietnia i maja aż cztery dni są wolne z powodu świąt narodowych. Dzięki tym zmianom przewoźnik zwiększa swoją przepustowość do Tokio o 9% w porównaniu z sezonem letnim 2018 r.  Linie zwiększą także przepustowość na trasie do Nagoi, gdzie będą latały od 5 maja samolotem Airbus A350. 

Finnair obsługuje wszystkie loty do Japonii w ramach partnerskiego porozumienia z Japan Airlines, British Airways i Iberią. W ramach porozumienia z Japan Airlines, Finnair będzie oferował do 41 lotów tygodniowo do Japonii latem 2019 r. 

Więcej i nad Chinami

Latem 2019 roku Finnair będzie oferować 42 loty tygodniowo pomiędzy Helsinkami i Chinami. Z nowych lotów Finnair obsłuży dwa dziennie do Hongkongu oraz cztery cotygodniowe do Guangzhou (Kantonu). Za realizację tych połączeń odpowiedzialne będą nowo nabyte Airbusy A350-900 zdolnych do przewozu dwustu dziewięćdziesięciu siedmiu lub trzystu trzydziestu sześciu pasażerów. Jedenaście już latających maszyn uzupełni w najbliższym czasie kolejnych osiem.

Nowy szef Finnair

Od 1 stycznia 2019 roku nowym CEO linii lotniczych Finnair będzie Topi Manner, który jest z wykształcenia ekonomistą i ma za sobą prace na kierowniczym stanowisku w Nordea – największej grupie finansowej w krajach skandynawskich.

– Jestem dumny, że zostałem wybrany do kompetentnego zespołu Finnair, aby budować przyszłość firmy razem z innymi pracownikami Finnair. Wiem, że ludzie Finnair są mocno zaangażowani, co daje nam dobrą podstawę do kontynuowania wdrażania naszej strategii – powiedział nowy dyrektor generalny finlandzkich linii.   

Obecny dyrektor generalny Finnair, Pekka Vauramo, obejmie funkcję dyrektora generalnego Metso Group – globalnym dostawcą w branży maszyn i automatyki przemysłowej. Do czasu przekazania władzy nowemu prezesowi Pekka Vähähyyppä, dyrektor finansowy, będzie tymczasowym dyrektorem generalnym od 4 września do 31 grudnia 2018 roku.

Sprzedaż 60% akcji Norra

Pod koniec sierpnia Finnair sprzedał 60% akcji Nordic Regional Airlines (Norra) prywatnej firmie Danish Air Transport (DAT) z Danii, obsługującej rejsy rozkładowe, czarterowe i cargo. 

Regionalne linie Norra obsługują krajowe i europejskie połączenia Finnair, wykorzystując do operacji flotę dwunastu samolotów ATR 72-500 i 12 Embraerów E190. Finnair zmienił nazwę linii lotniczej na Norra po przejęciu jej na własność w 2015. Kolejnymi właścicielami 60% udziałów Norry był holding StaffPoint (45%) i inwestor Kilco (15%) oraz ponownie Finnair, który przejął pełną kontrolę nad Norrą w listopadzie 2017. Od tego czasu Finnair poszukiwał dla Norry nowego partnera joint venture. 

Od 30 sierpnia Danish Air Transport (DAT) jest nowym większościowym udziałowcem Norry. DAT jest firmą prywatną, obsługującą rozkładowe rejsy czarterowe i cargo. 

W opinii dyrektora operacyjnego Finnair Jaakko Schildta, DAT wzmocni partnerstwo Finnair i Norra dzięki doświadczeniu w obsłudze ruchu regionalnego flotą samolotów ATR.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Finnair z nowymi połączeniami do Azji

Pasażer i linie lotnicze

Finnair z nowymi połączeniami do Azji

Aleksander Domański 03 września 2018

Finnair: Kolejne połączenia do USA. Nowością loty do Los Angeles

Pasażer i linie lotnicze

Finnair: Kolejne połączenia do USA. Nowością loty do Los Angeles

Emilia Derewienko 21 sierpnia 2018

Finnair: Rekordowa liczba połączeń do Polski w lecie 2019 roku

Pasażer i linie lotnicze

Finnair: Rekordowa liczba połączeń do Polski w lecie 2019 roku

Emilia Derewienko 09 czerwca 2018

 

Vectron pojedzie 230 km/h!

Biznes i przemysł

Vectron pojedzie 230 km/h!

23 września 2022

Modlin: Rekordowy sierpień i historyczny wynik

Infrastruktura i lotniska

Modlin: Rekordowy sierpień i historyczny wynik

23 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5