Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Finnair poprawia wyniki w czerwcu. Spektakularny wzrost ruchu do USA


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-07-09 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Finnair poprawia wyniki w czerwcu. Spektakularny wzrost ruchu do USA
fot. Czech Airlines Technics
Linie lotnicze Finnair podwoiły liczbę obsłużonych pasażerów w ciągu ostatniego miesiąca bieżącego roku - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
127 900 podróżnych skorzystało w sumie z usług nordyckiego przewoźnika w czerwcu, co stanowi wzrost o 131,5 proc. w odniesieniu do tego samego okresu z 2020 roku. To również więcej o 54,5 proc. w porównaniu z majem bieżącego roku.Najbardziej spektakularny wzrost odnotowano według narodowych linii lotniczych Finlandii na połączeniach do Ameryki Północnej. Wznowienie rejsów do Chicago i Los Angeles pozwoliło zwiększyć oferowanie aż o 5243 proc. Ruch pasażerski na transatlantyckich kierunkach wzrósł o gigantyczne 15 154 proc.Na pozostałych obsługiwanych kontynentach (Azja i Europa) oraz na trasach krajowych statystyki podwoiły się w stosunku do maja bieżącego roku. Według danych Cirium w czerwcu Finnair zrealizowały 2305 lotów, a na lipiec zaplanowały 3218 rejsów. Stały wzrost najbardziej ma być widoczny w grudniu. Na ten miesiąc nordycki przewoźnik zaplanował bowiem aż 7496 lotów. To będzie poziom już 69 proc. w odniesieniu do tego samego miesiąca 2019 roku.Wolumen rejsów cargo narodowych linii lotniczych Finlandii w czerwcu bieżącego roku był wyższy o 64,4 proc. od wartości z analogicznego okresu 2020 roku, ale w stosunku do maja był niższy o 5,5 proc. Przychody z działalności tego sektora wzrosły w ciągu roku o 64,8 proc. W porównaniu z minionym miesiącem spadły jednak o 6,7 proc. Punktualność rejsów w szóstym miesiącu 2021 roku utrzymywała się na średnim poziomie 87,9 proc.

Finnair działały w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na poziomie 10 proc. normalnego oferowania, co spowodowało poważne straty finansowe dla nordyckich linii. Decydenci z Helsinek postanowili zareagować na kłopoty narodowego przewoźnika i udzieliły mu pożyczkę w wysokości 400 mln euro, którą zatwierdziła później Komisja Europejska.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Coraz więcej operacji lotniczych w Europie. Norwegian Air najsłabsze w maju

Infrastruktura i lotniska

Coraz więcej operacji lotniczych w Europie. Norwegian Air najsłabsze w maju

Redakcja/inf. pras. 09 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5