Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

FedEx zwiększy liczbę lotów z USA do Wielkiej Brytanii


Wstecz Dalej

Autor:

Mateusz Kieruzal

Data publikacji:
2022-02-05 07:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

FedEx zwiększy liczbę lotów z USA do Wielkiej Brytanii
fot. FedEx Express
FedEx, amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką, zwiększy swoją zdolność przewozową w ruchliwym korytarzu handlowym łączącym Stany Zjednoczone z Wielką Brytanią, dodając cztery loty w tygodniu między lotniskiem East Midlands a Indianapolis.
FedEx będzie obsługiwał loty o długości 6314 km frachtowym boeingiem B777F, zwiększając transatlantycką tygodniową przepustowość o około 284 tony. Nowe loty uzupełnią dotychczasowe trzy z USA do Wielkiej Brytanii. Frachtowe rejsy rozpoczną się na lotnisku Charles de Gaulle w Paryżu, po czym B777F poleci do East Midlands, a następnie uda się do Indianapolis.

– Wielka Brytania jest czwartym co do wielkości rynkiem handlu e-commerce na świecie, a pandemia wywołała jeszcze większy popyt na towary online, w tym w Stanach Zjednoczonych. Daje to również impuls do naszych działań w Midlands, które jest głównym centrum logistycznym z doskonałą łącznością w całej Wielkiej Brytanii – powiedział Edward Clarke z FedEx.

East Midlands bramą cargo

Port lotniczy East Midlands, położony na północny wschód od Birmingham, jest najlepszą bramą lotniczego cargo w Wielkiej Brytanii. Strategiczna lokalizacja lotniska dobrze służy firmom logistycznym. W pobliżu lotniska znajdują się liczne obiekty magazynowe, autostrady, porty morskie i linie kolejowe.

FedEx wskazuje również, że lokalizacja lotniska sprawia, że 90 proc. populacji Wielkiej Brytanii znajduje się w odległości czterech godzin jazdy transportem drogowym – a każda minuta ma znaczenie, ponieważ FedEx oferuje w sektorze USA-Wielka Brytania dostawę przesyłek z dnia na dzień.

– Decyzja FedEx o przekierowaniu swojej nowej usługi transatlantyckiej przez East Midlands jest wyraźnym poparciem dla ważnej roli naszego lotniska jako węzła ułatwiającego globalny handel między Wielką Brytanią a jej kluczowymi partnerami – powiedziała Clare James, dyrektor zarządzająca East Midlands Airport.

– Cieszymy się, że możemy powitać dodatkową działalność FedEx, która pomoże utrzymać miejsca pracy i inwestycje na lotnisku. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z FedEx w celu wykorzystania najnowszych osiągnięć i zidentyfikowania dalszych możliwości rozwoju ich działalności tutaj w przyszłości – dodała w oświadczeniu James.

FedEx rośnie w Europie

Port lotniczy East Midlands każdego roku obsługuje ponad 440 tys. ton towarów i służy jako węzeł komunikacyjny dla firm DHL, UPS, FedEx i Royal Mail. Lotnisko oferuje pięć terminali towarowych w strefie operacyjnej lotniska, które zapewniają ponad 128 tys. metrów kwadratowych powierzchni do obsługi ładunków pod przykryciem, jeden bilion metrów kwadratowych wydzielonej płyty postojowej i rampy towarowej z jednoczesną możliwością przeładunku dla sześciu B747F. Lotnisko posiada połączenia towarowe non-stop z głównymi miastami w całej Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. W okresie zimowym 2021/22 FedEx wprowadził dodatkowe loty na trasach z Paryż-CDG do Kijowa, Manchesteru oraz Sztokholmu. Firma zmieniła na większe samoloty latające z Paryża do Shannon, Pragi, Timisoary, Wenecji i Katowic.

Duży popyt na loty cargo

FedEx oferuje obecnie tygodniowo ponad 1250 ton zdolności przewozowej w całej Europie i na trasach transatlantyckich. Gigant cargo, z siedzibą w Memphis, nadal czerpie korzyści z silnego globalnego popytu na ładunki lotnicze. FedEx twierdzi, że popyt na ładunki lotnicze wzrósł o około 8 proc. w porównaniu z poziomami sprzed COVID-19.

Ciągłe wyzwania związane z łańcuchem dostaw, w tym w sektorze frachtu morskiego, również prowadzą do większego zapotrzebowania na przepustowość lotniczego cargo, ponieważ firmy mają trudności z utrzymaniem wysokiego poziomu swoich zapasów. FedEx dodaje, że ich nowe loty z lotniska East Midlands to „znacząca inwestycja dla FedEx w Europie”.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
FedEx Express uruchamia nowe połączenie między Europą a Japonią

Biznes i przemysł

FedEx Express uruchamia nowe połączenie między Europą a Japonią

redakcja 07 października 2021

Katowice: Coraz lepsze wyniki cargo. "2021 rok będzie rekordowy"

Infrastruktura i lotniska

Katowice: Coraz lepsze wyniki cargo. "2021 rok będzie rekordowy"

Rafał Dybiński 26 sierpnia 2021

Ambitny cel FedEx. Neutralność CO2 do 2040 roku

Prawo i polityka

Ambitny cel FedEx. Neutralność CO2 do 2040 roku

Redakcja/inf. pras. 03 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5