Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

FedEx Express zainwestuje 30 mln euro na lotnisku de Gaulle’a


Wstecz Dalej

Autor:

Red. ed

Data publikacji:
2020-02-04 15:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
FedEx Express/ Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

FedEx Express zainwestuje 30 mln euro na lotnisku de Gaulle’a
fot. FedEx Express
FedEx Express, największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych, ogłosiła pod koniec stycznia serię inwestycji w hubie paryskiego lotniska Charles de Gaulle oraz w wybranych francuskich miastach. Łączna suma inwestycji ma wynieść 30 mln euro.
W latach 2020-2022, firma planuje zainwestować 20 mln euro w hub zlokalizowany na lotnisku Paris-Charles-de-Gaulle, w ramach którego powstanie nowy obiekt przeznaczony do obsługi ciężkich ładunków wraz z wyposażeniem ramp. Kolejne 10 mln euro zostanie zainwestowanych w latach 2020-2021 w modernizację lokalizacji i ich wyposażenia w całym kraju, w tym w nowych obiektach w okolicach Tuluzy oraz modernizację systemów sortowania paczek w Lille oraz Valence.

– FedEx pojawił się na francuskim rynku 35 lat temu i od tego czasu rozbudował lokalny zespół do 9 tys. ludzi – mówił Rajesh Subramaniam, prezes przedsiębiorstwa, podczas szczytu Choose France. – Wybraliśmy Francję na gospodarza naszego europejskiego hubu, największego obsługującego połączenia lotnicze poza USA, i w dalszym ciągu inwestujemy w nasze operacje we Francji. Naszą działalność w całym kraju zaplanowaliśmy tak, by jak najlepiej spełnić oczekiwania klientów działających we Francji i na całym świecie – tłumaczy.

Jak dodaje, nowe inwestycje FedExu przyczynią się do unowocześnienia lokalizacji i zapewnienia jeszcze lepszych warunków pracownikom firmy.

W ostatnich latach FedEx dokonał znaczących inwestycji we Francji. Ogłoszona w 2016 roku rozbudowa centrum logistycznego na paryskim lotnisku Charles de Gaulle zostanie zakończona w maju tego roku. Projekt zakłada realizację planów kapitałowych na poziomie 200 mln euro oraz najem na okres 30 lat. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii sortowania, będzie to jedno z najbardziej zaawansowanych hubów logistycznych świata.

Ponadto, przejęta przez FedEx w 2016 roku spółka TNT Express przeznaczyła 31 mln euro na otwarcie trzech obiektów w rejonie Paryża, oferujących strategiczną infrastrukturę drogową i lotniczą: w Tremblay-en-France, Wissous oraz Gennevilliers.

W ramach dostaw samolotów, FedEx od wielu lat współpracuje z ATR. W ramach wdrażanej w firmie strategii modernizacji floty, w 2017 roku FedEx sfinalizował umowę na zakup 30 maszyn ATR 72-600F z opcją nabycia kolejnych 20 samolotów tego typu. Realizacja pierwszej dostawy maszyn produkowanych w Tuluzie, planowana jest jeszcze w 2020 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
FedEx wprowadza w Europie nowy samolot Boeing 767F

Biznes i przemysł

FedEx wprowadza w Europie nowy samolot Boeing 767F

Emilia Derewienko 23 lipca 2019

FedEx Express przejmuje międzynarodowe przesyłki izraelskiego Flying Cargo

Biznes i przemysł

FedEx Express przejmuje międzynarodowe przesyłki izraelskiego Flying Cargo

Emilia Derewienko 21 stycznia 2019

Nowe połączenie lotnicze FedEx Express do Hanoi

Biznes i przemysł

Nowe połączenie lotnicze FedEx Express do Hanoi

Emilia Derewienko 27 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5