Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

FedEx Express przejmuje międzynarodowe przesyłki izraelskiego Flying Cargo


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-01-21 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
FedEx Express

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

FedEx Express przejmuje międzynarodowe przesyłki izraelskiego Flying Cargo
fot. FedEx Express
FedEx Express i izraelska grupa Flying Cargo po blisko 30 latach współpracy w zakresie świadczenia usług międzynarodowych przesyłek ekspresowych do Izraela, podpisały umowę nabycia przez FedEx izraelskiej spółki w zakresie międzynarodowych usług ekspresowych. Porozumienie zawarto tuż przed wygaśnięciem wieloletniej umowy o współpracę pomiędzy organizacjami.
– Izrael stanowi istotny rynek dla FedEx. W czasie blisko 30-letniej współpracy z naszym partnerem zbudowaliśmy silną pozycję na tym rynku – powiedział Bert Nappier, prezes FedEx Express Europe i TNT. – Wraz z finalizacją transakcji, jeszcze bardziej zacieśnimy naszą współpracę, oferując klientom szersze portfolio usług i efektywne połączenie z naszą globalną siecią – dodał.

FedEx Express rozpoczął działalność na izraelskim rynku w 1990 roku, poprzez międzynarodowy oddział Flying Cargo Express, oferując szeroką gamę międzynarodowych usług transportowych, w tym import i eksport dóbr do ponad 220 krajów i terytoriów na świecie. Od maja 2016 r. TNT Express (w tym TNT w Izraelu) stanowi cześć międzynarodowej grupy FedEx.

– Wprowadzenie FedEx Express na izraelski rynek było dla nas przywilejem – skomentowali Avi oraz Dany Reik, właściciele Flying Cargo Group. – Niniejsza decyzja stanowi najlepsze podsumowanie naszej współpracy. Jesteśmy pewni, że Flying Cargo Group będzie nadal z sukcesami rozwijać pozostałe projekty z zakresu logistyki i dystrybucji, podczas gdy FedEx Express zyska możliwość jeszcze lepszego dopasowania oferty do oczekiwań klientów w Izraelu – dodali.

Grupa Flying Cargo jest liderem izraelskiego rynku usług logistycznych, magazynowych i dystrybucyjnych. Grupa świadczy m.in. usługi z zakresu e-commerce, obsługuje zwroty towarów oraz przesyłki krajowe na terenie Izraela. Ta część biznesu pozostanie w rękach Flying Cargo.

Finalizacja przejęcia spodziewana jest w pierwszej połowie roku 2019, po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne. Wraz z dojściem transakcji do skutku, dotychczasowa umowa o współpracy pomiędzy FedEx Express, a Flying Cargo wygaśnie. Do czasu zatwierdzenia transakcji i finalizacji umowy, FedEx Express, poprzez swoją spółkę zależną TNT w Izraelu oraz biznes przesyłek międzynarodowych grupy Flying Cargo, będą działać jako niezależne jednostki.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
DB Schenker: Rynek lotniczego cargo potrzebuje inwestycji

Infrastruktura i lotniska

DB Schenker: Rynek lotniczego cargo potrzebuje inwestycji

Redakcja 01 marca 2019

Rekordowy rok cargo w Budapeszcie

Infrastruktura i lotniska

Rekordowy rok cargo w Budapeszcie

Tomasz Śniedziewski 20 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5