Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Europa: Ruch pasażerski rośnie nieco wolniej niż w pierwszej połowie roku


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-10-01 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Europa: Ruch pasażerski rośnie nieco wolniej niż w pierwszej połowie roku
fot. Lufthansa
Pasażerski ruch lotniczy w Europie odnotował w lipcu niewielki wzrost o 4,8 procent – podało stowarzyszenie ACI Europe. To spowolnienie, w porównaniu z pierwszą połową bieżącego roku. 
– Mimo iż jest to solidny wynik, lipiec przyniósł spowolnienie wzrostu na europejskich lotniskach w porównaniu z pierwszą połową roku (wzrost o 6,7 procent), który w przeważającej mierze wpłynął na rynek poza UE – podało Airports Council International (ACI) Europe w oświadczeniu. 

Stowarzyszenie twierdzi, że w lipcu ruch pasażerski wzrósł o 6,8 procent w portach lotniczych spoza UE, co stanowi spadek w porównaniu z 10,5-procentowym wzrostem w pierwszej połowie tego roku. 

– To odzwierciedla niższy wzrost na lotniskach w Turcji, Rosji i Islandii – poinformowano. 

ACI Europe twierdzi, że spowolnienie wzrostu było mniej wyraźne na lotniskach w UE, gdzie liczba pasażerów wzrosła w lipcu o 4,3 procent, w porównaniu do 5,4 procent w okresie styczeń-czerwiec. 

Wskazując na czołowe pięć europejskich portów lotniczych, grupa stwierdziła, że wzrost ruchu pasażerskiego spowolnił w lipcu o 3,5 procent, w porównaniu do 6,3 procentowej rocznej podwyżki w pierwszych sześciu miesiącach tego roku. 

– To odzwierciedla wyniki pasażerskie w porcie lotniczym Amsterdam-Schiphol (wzrost o 0,5 procent) wynikające z ograniczeń przepustowości, a także niższy wzrost w porcie Stambuł-Atatürk (wzrost o 1,5 procent) – podało ACI. 

Frankfurt, z 7,5-procentowym wzrostem rok do roku, wykazał najwyższe wyniki wśród głównych lotnisk, a następnie Paris-CDG i London-Heathrow z odpowiednio 4,2 proc. i 3,7 proc. wzrostem. 

Raport ACI Europe o ruchu pasażerskim w lipcu obejmuje 243 lotniska, co stanowi ponad 88 procent europejskiego ruchu pasażerskiego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Statystyki Szczecina za sierpień. Połączenie z Ukrainą w 2020?

Pasażer i linie lotnicze

Statystyki Szczecina za sierpień. Połączenie z Ukrainą w 2020?

Aleksander Domański 26 września 2018

Lato 2018: Katowice podbiły serca zagranicznych podróżnych

Pasażer i linie lotnicze

Lato 2018: Katowice podbiły serca zagranicznych podróżnych

Aleksander Domański 18 września 2018

Poznań: Kolejny miesiąc z ponad 40-proc. wzrostem

Infrastruktura i lotniska

Poznań: Kolejny miesiąc z ponad 40-proc. wzrostem

Justyna Urbaniak 14 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5